fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

İşte Kılıçdaroğlu'nun CHP Ankara'ya işaret ettiği isim

CHP Ankara İl Kongresi 16 Şubat'ta yapılacak. İl kongresi öncesinde ise Ankara İl Başkanlığı adaylığı konusu hâlâ tartışılıyor. Resmi olarak dört aday da aday adaylığını ilan etti fakat Kemal Kılıçdaroğlu o ismi işaret etti.

Ankara’da mevcut İl Başkanı Rıfkı Güvener, güven tazeleyerek yeniden yola devam etmek istiyor. Güvener’in yanı sıra Parti Meclisi üyeleri Ali Hikmet Akıllı, Umut Akdoğan, eski Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yalçınkaya'nın da adaylığı konuşuluyordu.

İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından Ankara İl Başkanı konusunda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tercihini ortaya koydu. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Ankara İl Başkanlığı konusunda durum değerlendirmesi yapan Kılıçdaroğlu, “Arkadaşlarımız ve örgütümüzle yaptığımız durum değerlendirmesinde, arkadaşlarımızın ortak tercihi Ankara İl Başkanı olarak Ali Hikmet Akıllı ismi öne çıkıyor. Bu konudaki görüşümüzü, il başkanı adayları, ilçe başkanları ve belediye başkanlarımızla paylaşabilirsiniz” talimatını verdi.

Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Ankara’da mutabakat adayı olarak Ali Hikmet Akıllı’nın aday gösterilmesi noktasında temaslara başladı. Salıcı, aday adaylarını, mevcut il başkanını ve belediye başkanlarını arayarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tercihini bildirdi.

HABER BOMBA ETKİSİ YARATTI

Salıcı’nın devreye girmesi Ankara’da bomba etkisi yarattı.

Haberin gerçekliğine inanmayan Umut Akdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun, “Arkadaşlarımızın ortak kararıyla Ankara İl Başkanı adıyımız Ali Hikmet Akıllı olarak öne çıktı. Aday adaylığı dönemindeki başarılı çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederiz. İl başkanı adayı olmasanız iyi olur” görüşünü paylaştığı öğrenildi.