İyi Partili Kavuncu ile FETÖ'cü Enver arasında ilişki iddiası

Enver Altaylı ile ilgili iddianameye giren mali analiz raporunda İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun babası eski BBP Milletvekili Orhan Kavuncu tarafından Enver Altaylı'ya ilişkin çok sayıda para transferi yapıldığı tespit edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski MİT mensubu Enver Altaylı ve damadının da arasında bulunduğu 4 kişi hakkında hazırlanan iddianamede yer alan ilginç ayrıntıları aktarmaya devam ediyoruz.

Veryansın TV'nin haberine göre Enver Altaylı ile ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nın hazırladığı 27 Mart 2019 tarihli Mali Analiz Raporu’nda çarpıcı bilgiler yer aldı.

Enver Altaylı’nın İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun dayısı olduğu biliniyor. İddianameye giren mali analiz raporunda, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakınlığıyla bilinen Buğra Kavuncu’nun babası eski BBP Milletvekili Orhan Kavuncu’nun, Altaylı’nın her işini yapan ve en yakınındaki isimlerden biri olan Nizamettin Afşar’a ‘Enver Abiye Destek’ açıklamalı çok sayıda para transferi yaptığı tespit edildi.

NAZAR’IN OĞLUYLA TRANSFER

Enver Altaylı’nın kendisine örnek aldığı ve talebesi olduğu eski CIA mensubu Ruzi Nazar’ın oğlu Erkin E. Nazar ile arasında yüksek meblağlarda ve çok sayıda swift işlem kaydı bulunduğu tespit edildi.

Altaylı’nın ifadesinde “26 yıldan bu yana tanıdığım evladım gibi sevdiğim ailemden gördüğüm bir şahıstır” diye bahsettiği Nizamettin Afşar ile aralarında yoğun para transfer ilişkisi belirlendi.

"ENVER ABİYE DESTEK" TRANSFERİ

Raporda, Nizamettin Afşar’ın ise Afganistan ve Pakistan uzmanı Prof. Dr. Micheal Semple arasında para transfer ilişkilerinin bulunduğu belirtildi. Nizamettin Afşar’ın Enver Altaylı ve eşi Lütfiye Onur Altaylı adına kayıtlı hatların faturalarını ödediği bilgisine yer verilen raporda, Orhan Kavuncu tarafından Nizamettin Afşar hesabına “Enver Abiye Destek” açıklamalı çok sayıda para transferi yapıldığı tespitinde bulunuldu.

"OĞLUM GİBİ"

Nizamettin Afşar’la ilişkisi hakkında Enver Altaylı, iddianamedeki ifadesinde şunları söyledi:

“15 Temmuz günü Ankara’da Nizamettin Afşar’ın Çankaya Turan Güneş Bulvarı üzerinde bulunan ikametindeydim. Nizamettin Afşar benim 26 yıldan bu yana tanıdığım evladım gibi sevdiğim ailemden gördüğüm bir şahıstır. Benim her şeyim ile ilgilenir. Ankara’da bulunduğum süre içerisinde şoförlüğümü de yapar.”

Altaylı ifadesinde, Semple ile ilgili de “Prof.Dr. Michael Semple ile sık görüşürüm. Bunun haricinde yaptığım araştırmalar ile ilgili olarak şu anda hatırlamadığım çeşitli temaslarım olmuştur. Bu görüşmeleri genellikle güvenli hat üzerinden yapmaktayım” ifadelerini kullandı.