Son Dakika

Kadıköy’de galip Fenerbahçe

Hakemin 2 kırmızı kart çıkardığı ve 2 penaltı düdüğü çaldığı Fenerbahçe - Kasımpaşa karşılaşmasında Fenerbahçe 3 puanı alan taraf oldu.

6. dakikada ceza sahası içinde Ozan Tufan'a yapılan müdahale sonrası hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı gole çeviren Vedat Muriqi takımını 1-0 öne geçirdi. Kasımpaşa'nın golü ise 37. dakikada hızlı hücum sonrası Yusuf Erdoğan’ın asistiyle Khalili tarafından geldi ve durum 1-1 oldu.

Yediği gol sonrasında tekrar baskı kuran Fenerbahçe korner kazandı ve açılan ortada Luis Gustavo'nun kafa vuruşunda Kasımpaşalı oyuncunun eline çarpan top sonrası hakem 2. defa penaltı noktasını gösterdi.

44. dakikada penaltıyı gole çeviren Vedat Muriqi durumu 2-1’e getirdi ve ligdeki 7. Golüne ulaştı. Penaltı vuruşundan sonra hakemi alkışlayan Karim Hafez ikinci sarı kartını gördü ve takımını 10 kişi bıraktı.

Soyunma odasına 2-1 Fenerbahçe üstünlüğü ile girildi.

Fenerbahçe Kasımpaşa maçı

İkinci yarıda 10 kişi ile iyi mücadele eden Kasımpaşa kazandığı korner sonrasında açılan ortada oluşan karambolde golü bulmayı başardı.

56. Dakikada durum 2-2 oldu.

Kadıköy’de yaşanan şok sonrasında Fenerbahçe’nin cevabı gecikmedi ve Serdar Aziz 59. dakikada güzel bir kafa vuruşu ile skoru 3-2’ye getirdi. Golden sonra ortada geçen oyunda Mauricio İsla 72. Dakikada rakibine yaptığı hareket sonrası direkt kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Bu dakikadan sonra ortada geçen mücadelede Fenerbahçe 3-2’lik skoru koruyarak 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla birlikte Fenerbahçe maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.

Kasımpaşa fenerbahçe