Kılıçdaroğlu'ndan Demirtaş Tiyatrosu ile ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP ve HDP'yi buluşturan "Demirtaş tiyatrosu" ile ilgili ilk kez konuştu. 

HDP ile "Demirtaş tiyatrosunda" bir araya gelen isimlere CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu sahip çıktı.

Kılıçdaroğlu T24'ten gazetecilerle buluştu. CHP Genel Başkanı, Kenter Tiyatrosu'nda kendisinin, Demirtaş'ın ve İmamoğlu'nun eşi ile, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eski HDP milletvekili ve İmralı heyeti sözcüsü Sırrı Süreyya Önder, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve PKK açılımının akil insanı Kadir İnanır'ı bir araya getiren oyuna destek verdi.

Kılıçdaroğlu, "Başak hanım eşinin, Selahattin Demirtaş’ın bir eserinden uyarlanan okuma tiyatrosu için eşlerimizi davet etti.  Bu fotoğrafa saldırılar oldu. Tabii  şaşırmıyoruz bunlara, ama bu saldırıların hiçbir etkisi olmadı. İki fotoğraf da çok güzeldi. Kadınların birliğini, gücünü gösteren çok güzel fotoğraflardı." dedi.

"Bugün sağ -sol yok "demokrasi ve karşıtları" var" diyen Kılıçdaroğlu, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin de içinde olduğu Millet İttifakı'nın "demokrasi savunusucu" olduğunu söyledi. "İtifakımız büyüyecek" dedi. 

Meclis'teki ortaklığı tiyatro salonlarına taşıyan ve gündeme damga vuran "Devran fotoğrafı" ile ilgili Selahattin Demirtaş da "açılım" mesajı verdi. Terörle mücadele kapsamında yargılanan HDP eski eş Genel Başkanı Demirtaş, avukatları aracılığı ile Twitter'dan açıklama yaptı.