Kılıçdaroğlu'nun Avukatına Şok FETÖ Davası!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik hakkında yürütülen 'FETÖ'ye yardım' soruşturması tamamlandı. Çelik hakkında 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmamakla Birlikte Örgüte Yardım Etme', 'Kamu Görevlisine Alenen Hakaret' ve 'Terör Örgütü Propagandası Yapma' suçlarından iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Çelik'in Twitter hesabından  o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli sözler söylediği kaydedildi. Çelik'in bu şekilde zincirleme olarak 'Kamu Görevlisine Hakaret' suçunu işlediği belirtildi.

ESKİ YARSAV BAŞKANI İLE 417 KEZ İRTİBAT

Şüpheli Celal Çelik’in, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü" ile bağlantılı olduğu öne sürülen kişilerle tespit edilen  telefon irtibatlarına da yer verilen iddianamede,  OHAL kapsamında çıkarılan 672 Sayılı KHK kapsamında kamu görevinden çıkarılan YARSAV eski başkanı Murat Arslan’a ait telefon hattı ile 417 kez irtibatının bulunduğu da ifade edildi.

FETÖ ALGISINA KATKI

İddianamede, şüpheli Celal Çelik’in, 7 Şubat 2012’de MİT görevlilerinin kumpas soruşturması kapsamında ifadeye çağrılırken daha önceki yıllarda terörle mücadelede görev alırken gazi olan ve bu kapsamda tedavi gören kişilere FETÖ/PDY örgütünden almış olduğu bilgilerle ulaştığı, tamamen FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün oluşturmak istediği algı doğrultusunda 8 Şubat 2012 tarihli suç duyurusundan oluşan dilekçeyi gazilerin  milli duygu ve hassasiyetlerini de istismar ederek imzalattığı öne sürüldü. 7 Şubat günü MİT krizinin gerçekleşmesinden bir gün sonra dilekçenin hazırlanmasının ve gazilere imzalattırılmasının mümkün görülmediği ifade edilen iddianamede, şüpheli Celal Çelik'in 7 Şubat MİT kumpası sürecinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yargı ve emniyet teşkilatındaki mensuplarıyla eş zamanlı olacak şekilde FETÖ/PDY örgütünün oluşturmaya çalıştığı algının oluşmasına katkıda bulunduğu öne sürüldü.  

AĞIR CEZADA YARGILANACAK

Celal Çelik’in, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmamakla birlikte örgüte yardım etmek", "Kamu görevlisine alenen hakaret", "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından 11 yıl 11 aydan 40 yıla kadar  hapis talebiyle yargılanması talep edildi. Şüpheli Çelik, iddianame kabul edildiği takdirde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.