Son Dakika

Küstah ve ırkçı Yunan'dan Türk Bayrağına saygısızlık!

Irkçı  milletvekili , Avrupa Parlamentosunda () küstah bir provokasyona imza attı.

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlik devam ederken Yunanistan tarafından provokatif bir hareket geldi.

Yunanistan'ın Avrupa Parlamentosu Üyesi Ioannis Lagos, meclis kürsüsünde Türk bayrağını yırttı.

TÜRK BAYRAĞINI YIRTTI

Irkçı Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz." diyerek kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak büyük bir provokasyona imza attı.

O anları sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşan Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Şerife Çetin, "Büyük skandal... Yunanistan'ın Avrupa Parlamentosu üyesi Ioannis Lagos, AP Genel Kurulunda Türk bayrağını yırttı" dedi. Çetin ayrıca, Avrupa Parlametosunun Twitter hesabını ekleyerek, "Herhangi bir reaksiyon verecek misiniz?" diye sordu

ÇAVUŞOĞLU’NDAN JET AÇIKLAMA

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, konuyla ilgili hızlıca açıklama yaptı ve  “Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli… Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek! AP’nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.