Son Dakika

Kuytul ve Çetesinden Büyük Provokasyon!

Ramazan Bayramı'nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına karşı açıklama yapan Alparslan Kuytul işaret verdi, provokatörleri devreye girdi.

Adana'da koronavirüs önlemlerini hiçe sayarak teravih namazı kılmak istediği iddia edilen bir grup Furkan Tarikatı üyesine polis biber gazıyla müdahale etti.

 

koronavirüs önlemlerini ihlal ettikleri gerekçesiyle her birine idari para cezası kesildi.

Furkancıların lideri Alparslan Kuytul da yaşananların ardından yaptığı paylaşımda, “Mesafeyi koruyarak açık alanda namaz kılmak isteyenlere müdahale etmeye ne hakkınız var! Zerre kadar imanı olan bu zulme karşı gelir!” ifadelerini kullandı.

Bazı Furkancıların polise “Müslüman memleketinde namaz kılamazsınız ama 19 Mayıs etkinlikleri yapabilirsiniz, Anıtkabir’e gidebilirsiniz” diyerek tepki gösterdiği görüldü.

 

Koronavirüsle mücadeleyi es geçip prim yapmaya kalkan Kuytul, müdahalenin ardından yaptığı açıklamada bir provokasyona daha imza attı. Kuytul "Herşey serbest, camiye gelince yasak. Çocuk mu kandırıyorsunuz siz? Emniyeti Maocu Komünistler ele geçirmiş gibi bir durum var. Ergenekoncular emnyeti ele geçirmiş. 28 Şubat'ı tekrar hortlatmaya çalışıyorlar dedi.

 

HDP SAHİP ÇIKTI

Furkancılara HDP'li bazı vekillerin sahip çıkması dikkat çekti. HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabı üzerinden "Yine bir polis şiddeti..! Polis devleti uygulamaları yurdun her yerinde Hukuk ve özgürlük istiyoruz" diye yazdı.

 

 

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA KARŞI ÇIKMIŞTI

Kuytul, koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı'nda uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasına karşı çıkmıştı. Kuytul, "Bayram kültürünü bitirmeye çalışanlara inat, cuma günü akrabalarımla ve arkadaşlarımla bayramlaşacağım" ifadelerini kullandı.