fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Liderlerden İdlib Şehitleri İçin Başsağlığı Mesajı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib'de topçu atışı neticesinde 4 askerin şehit olduğunu, biri ağır 9 askerin de yaralandığını bildirdi.

Siyasi Parti liderleri İdlib şehitlerimiz için başsağlığı mesajları yayınladı.

OPERASYON DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesajında:

"Bugün Suriye Rejimi tarafından düzenlenen kalleş saldırıda şehit olan 4 askerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Aynı saldırıda biri ağır 9 askerimiz de yaralandı. Tespit edilen 40'a yakın nokta şu anda sürekli operasyonun hedefleri arasında ve ilk belirlemelere göre de 30 ila 35 civarında karşı taraftan Suriyeli, o ekibin içerisinde, etkisiz hale getirilmiş vaziyette. Fakat noktayı koymak yok, aynı şekilde operasyon devam ediyor." dedi.

ŞEHİTLERE BAŞ SAĞLIĞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

"İdlib'de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!" mesajını paylaştı.

BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ

MHP Lideri Devlet Bahçeli mesajında:

İdlib’de katil Esad güçlerinin saldırısıyla şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan evlatlarımıza acil şifalar, milletimize, silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Unutulmasın ki, birimiz bin olur, bir ölür bin diriliriz, çünkü biz Türk milletiyiz." dedi.

ALLAH ORDUMUZUN YARDIMCISI OLSUN

İdlib şehitlerimiz için bir başsağlığı mesajı da İyi Parti Lideri Meral Akşener'den geldi.

Akşener: "Türk Milleti'nin başı sağ olsun! Suriye İdlib'de, rejim güçlerinin saldırısında Şehit düşen Kahraman Mehmetçiklerimize Cenabıhak'tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah, ordumuzun yâr ve yardımcısı olsun." dedi.

PROVOKASYONLARA KARŞI DİKKAT

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, yayınladığı mesajda "İdlib'de şehit olan kahramanlarımızın ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve Milletimizin başı sağolsun. Provokasyonlara karşı dikkatli olmalıyız. Astana sürecini baltalayacak her eylem Türkiyemizin ve Suriye'nin aleyhinedir." dedi.

 

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu mesajında: "Suriye'nin İdlib şehrinde şehit düşen 4 askerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, acılı ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.