Mansur Yavaş'tan sağlık çalışanlarına konaklama müjdesi!

Mansur Yavaş, sağlık çalışanları için önce ücretsiz ulaşım daha sonra da ücretsiz konaklama imkanı getirdi.

Sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışanların istirahat edebilmesi için Başkan Yavaş’ın talimatıyla Bilkent’te sağlık tesislerine yakın bir alana ilk etapta tek odalı, 60 yatak kapasiteli 3 konteyner ev yerleştirilmesi için çalışmalara başlandı.

Sağlık çalışanları evdeki yakınlarını riske atmadan konteyner evlerde hem konaklayabilecek hem de tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

HACETTEPE VE İBNİ SİNA’DA GÖREVLİ SAĞLIK PERSONELİNİN TALEBİ DE KARŞILIK BULDU

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünün de sağlık personeli için konaklama talebini karşılıksız bırakmayan Mansur Yavaş, ilk aşamada 100 yataklı bir öğrenci yurdunu kiralayarak sağlık çalışanlarına tahsis etti.

Hacettepe ile Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi’ne yakın konumda bulunan yurtta kalacak olan sağlık personeli burada istirahat edebilecek. Ankara’da görevli fedakar sağlık personeli için gerekli tüm çalışmaların sürdürüldüğünü sosyal medya hesapları üzerinden duyuran Başkan Yavaş, “Salgın sürecinde yoğun mesai ile çalışan Hacettepe Üniversitesi sağlık personellerinin talepleri doğrultusunda, ilk aşamada 100 yataklı öğrenci yurdu kiralayarak tüm sağlık çalışanlarına tahsis ediyoruz” dedi.