fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Mareşal Fevzi Çakmak'a Büyük Vefasızlık

 

Mareşal Fevzi Çakmak'ın kabrinin bilinmeyen nedenlerle tahrip olması sosyal medyada gündem oldu. Mezar günlerdir yıkık.

Kurtuluş Savaşımızın Komutanlarından, İlk Milli Savunma Bakanımız ve İkinci Genel Kurmay Başkanımız Mareşal Fevzi Çakmak'ın kabri bilinmeyen nedenlerle tahrip oldu. Eyüp Mezarlığında yatan Paşanın kabrini ziyarete gidenler mezar taşının yıkıldığını, kabrin bakımsız kaldığını gördüler.

Durumu ortaya çıkaran İstanbullu Avukat Batumhan İnan Eyüp Belediyesine, İstanbul Büyükşehir Belediyesine, Genel Kurmay Başkanlığına kadar meseleyi ilettiğini ancak henüz bir dönüş sağlanmadığını belirtti. Yaptığı yasal başvuruların ve özel girişimlerin yanı sıra Konuyla ilgili bir tweet ile kurumları uyaran İnan, kabrin onarılmasını ve bir daha böyle utanılacak durumların yaşanmamasını istedi.

Konuyla ilgili Vatan Partililer de harekete geçti. Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş ve İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen de attığı tweetler ile meseleye değindiler.

Haberi tarafımıza ulaştıran Diş, "Takipçisi olacağız" dedi. Cem Dikmen ise "Kabul edilebilir bir durum değildir. Yetkililerin bu ayıbı bir an önce düzeltmesini rica ediyoruz. İBB, TSK veya yetki hangi kurumdaysa milletimizin yüreğine su serpmeli, kahraman paşamızın kabri onarılmalı, sorumlular bulunmalıdır. Vatan Partisi olarak sürecin takipçisi olacağız." dedi.

İşte Mareşalin kabri:

Mareşalin kabri