Son Dakika

'Milletimi seviyorum onun için sigarayı yasakladık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dumansız hava sahası uygulamasına değinerek 'Milletimi seviyorum, milletimin düşmanı değilim o yüzden sigarayı yasakladık’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde '2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

‘Artık bu sigaraları ayaklarınızın altına alın, içmeyin. Daha sağlıklı olarak geleceğe yürüyün’ diyen Erdoğan şunları söyledi:

Dumansız hava sahası uygulamasında mevzuattaki boşlukları ortadan kaldırarak daha etkin bir mücadele yürüteceğiz.  Ben milletimi seviyorum, milletimin düşmanı değilim. Onun için sigarayı yasakladık.

Kamu vicdanını rahatsız etmeyecek, suçluların cezalarını çektiği, ceza adaleti sisteminin amacına uygun, ölçülü ve adaletli bir infaz rejimi üzerinde çalışıyoruz. İnfaz düzenlemesini de içeren ikinci yargı paketinin hazırlıklarını tamamladık, birkaç hafta içinde Meclis gündemine getiriyoruz.

DEMİRTAŞ ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl PKK'ya karşı gerçekleştirilen operasyonlarda 1250 terörist etkisiz hale getirilerek pek çok eylem engellendi” diyerek Ekrem İmamoğlu’nun ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşlerinin, Selahattin Demirtaş’ın yazdığı kitaptan uyarlanan tiyatroyu izlemesini de eleştirdi.

Diyarbakır Anneleri malum siyasi partinin önünde aylardır dururken bir de bakıyorsunuz ana muhalefet o partiyle birlikte bir teröristin yazdığı kitabın tiyatrosunu izliyor. Ülkemizin nereden nereye kimler vasıtasıyla nasıl geldiğini göstermesi bakımından bu çok enteresandır. İnanıyorum ki benim aziz milletim, vakti saati geldiğinde bunlara gereken dersi verecektir” dedi.

'ŞAHLANIŞ DÖNEMİNİN KAPILARINI AÇIYORUZ'

Erdoğan, 'Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü Türkiye' vurgusu yaparak “Üretimi, ihracatı, istihdamı güçlendirerek, Akdeniz başta olmak üzere uluslararası alandaki haklarımıza sahip çıkarak yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz. Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye' şiarıyla hazırladığımız bu planı, yıllık programlar ve çeyrek dönemlik izlemeler vasıtasıyla adım adım uygulayacağız” şeklinde konuştu