Müzede selfie çek ödülü kazan!

Dünya genelinde müzelere ilgiyi artırmak amacıyla sosyal medya üzerinden başlatılan ‘Müzede Selfie Günü’ etkinliği kapsamında, tüm vatandaşların müze bilincini geliştirmek için, Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yıl sosyal medya üzerinden ödüllü bir yarışma düzenliyor.

Uluslararası alanda 15 Ocak tarihinde kutlanacak olan ‘Müzede Selfie Günü’ için Türkiye'de düzenlenen yarışma dün başladı.

15 Ocak gece yarısına kadar katılım sağlanabilecek yarışmaya Türkiye’deki müzelerden, belirlenen etiketlerle; Instagram, Twitter ve Facebook üzerinden öz çekimlerden Bakanlıkça seçilen öz çekim sahiplerine ödül verilecek.

Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında gönderilen öz çekimlerden birinci olan Türk katılımcıya MüzeKart, uluslararası katılımcıya ise Türkiye'de bulunacağı tarihte Devlet Opera ve Balesi'nin etkinliklerinden davetiye armağan edilecek.

Etkinliğe katılmak isteyen sosyal medya kullanıcılarının, Türkiye'deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşması gerekiyor.