fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Netflix'i o yolla ücretsiz kullananlara kötü haber!

Dizi ve film platformu Netflix, Türkiye için ücretsiz deneme sürümünü yürürlükten kaldırdı.

Netflix'ten henüz resmi bir açıklama gelmemekle beraber, platforma giriş yapıldığında '30 Gün Ücretsiz Deneme' ibaresi adı altında sunulan paketin artık yer almadığı görülüyor.

Destek makalesine giriş yapıldığında sayfada şu yazı kullanıcıların karşısına geliyor;

"Şu anda ülkenizde ücretsiz deneme sunulmamaktadır. Yeni üyeliğinizi başlatmak için Netflix.com adresine gidin, size en uygun planı ve ödeme seçeneğini seçin, e-posta adresinizi girin, bir parola belirleyin ve izlemeye başlayın.

Netflix üyeleri, dizi ve film kataloğunun tamamına anında erişebilir. Yayın planları, cihazlar ve daha fazlasına ilişkin bilgiler Netflix nedir? başlıklı sayfada bulunabilir.

Netflix üyeliğinizi başlattıktan sonra üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz"

O YOLU DENİYORLARDI

Türkiye'de 1.5 milyondan fazla kullanıcısı olan Netflix bu kararı almadan önce bazı kullanıcılar kredi kartı bilgilerini girerek tek bir kredi kartı için 1 ay boyunca tüm dizi ve filmleri ücretsiz izleyebiliyordu. Ücretsiz aboneliği sona eren kullanıcılar farklı bir kredi kartı bilgisi girerek 1 ay daha ücretsiz izleyebiliyordu. Netflix'in bu kararı sonrasında kart değiştirerek hizmetten ücretsiz faydalanma dönemi de sona erdi. Üniversite öğrencilerinin sık denediği yöntem kaldırıldı.