Öyle Bir Laf Etti ki Duyanlar Yılmaz Özdil Nerede Yaşıyor Dedi

Sözcü Gazetesinin internet yayınına katılan Yılmaz Özdil, "Dünyada kendi halkına yardım etmeyen tek ülke Türkiye" dedi. Sosyal medyada eleştirilerin hedefi oldu. Özdil'e sevenleri de tepki gösterdi.

Sözcü Gazetesinin internet üzerinden yaptığı canlı yayına katılan Yılmaz Özdil koronavirüs sürecini değerlendirdi. Hükümeti ve Cumhurbaşkanını eleştiren Özdil, "Türkiye BM raporlarında dünyanın en cömert ülkesi olarak geçiyor. Haritada adını bulamadığınız ülkelere dahi yardım götürüyoruz ama kendi milletine maske vermekten aciz yönetimimiz var" dedi. 

"Türkiye yardım etmediği tek ülke Türkiye. Bu büyük bir başarı" diyen Özdil, devletin karşılıksız olarak sağladığı bir çok hizmeti görmezden geldi.

Yılmaz Özdil'e ilk tepki ise Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan'dan geldi. Reyhan, "Maaş evine geliyor. Maske, kolonya evine geliyor. Tedavi ücretsiz. Yeterli yatak, cihaz var. Kolluk evine alışveriş yapıyor. 4 milyon aileye nakit yardımı var. Milyonlarca konuta gıda yardımı var. Ölümüne çalışan sağlık ordusu var. Ama 2500 TL'ye Atatürk pazarlayan adam hâlâ konuşuyor." dedi.

Sosyal medyada yüzlerce eleştiri alan Özdil'e en çok "Yılmaz Özdil Türkiye'de yaşamıyor herhalde" denildi.