Sağlık Çalışanları Mağdur Oldu

İki günlük sokağa çıkma yasağı kararı etkisini bariz bir şekilde gösterirken küçük aksaklıklar da yaşanıyor. Belediyelerin ulaşım hizmetlerindeki değişimler nedeniyle sağlık çalışanları iş yerlerine ulaşmakta güçlük çektiler. Birçok hastanenin konuyla ilgili önlem almadığı görüldü.

İki günlük sokağa çıkma yasağı önemli bir tedbir olarak görülürken küçük aksaklıkları da beraberinde getirdi. Belediye ulaşım hizmetlerindeki zamansal değişimler nedeniyle Ankara, İstanbul ve İzmir'de sağlık çalışanları mağdur oldu. Özel otomobile sahip olmayan sağlık çalışanları hastanelerine ulaşmakta güçlük çektiler.

Sağlık çalışanlarına zaman zaman polis birimleri yardımcı olurken, büyük çoğunluk mesai saatlerine gecikmek zorunda kaldı.

Birçok hastanenin konuyla ilgili önlem almadığı görüldü.

Yoğun bakımda çalışan ve yaklaşık 1 saattir otobüs beklediğini ifade eden İstanbullu bir hemşire, "Benim mesaim saat 08.00 gibi başlıyor. Metroyu kullanıyorum. Metro şu an da çalışmıyor. Hastanemin önüne veya yakınına giden bir otobüs de yok. Şu an polisi aradım ve gelmelerini bekliyorum. Ciddi manada mağdurum. Ne yapacağım?" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı EGO araçları 2 gün boyunca yalnızca 07.00-09.30 ile 16.30-19.30 saatleri arasında hizmet verecek.