Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Seğmenler’den anlamlı hareket!

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle lösemili çocuklara bir destek de Ankara Kulübü Derneği’nden geldi. Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan, “Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım” sloganıyla gerçekleştirilen kampanyaya desteklerini açıkladı.  

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Metin Özaslan ve genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka ve üye Seğmenler, Ankara Konağı'nda bir araya gelerek, lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

Özaslan, "LÖSEV’in 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle düzenlediği farkındalık projesine  'Maskemi Takarım Farkındalık Yaratırım' diyerek biz de katılıyoruz. Ankara Kulübü Derneği olarak tüm şubelerimizle, tüm  Seğmen ve Bacıerenlerimizle farkındayız, yanlarındayız. Lösemi ve kanser hastalıklarıyla mücadele eden tüm çocuklarımıza, kardeşlerimize Allah'tan şifa diliyorum" dedi.

Ankara Konağı’nda haftalık olağan eğitim çalışmalarını gerçekleştiren Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Seğmenleri de, Eğitmen Seğmenler Gürcan Maden ve Halil Bahadır Saka yönetimindeki çalışmalarının bir bölümünü, lösemi hastalığına dikkat çekip, farkındalık oluşturmak amacıyla maske takarak sürdürdü.

Ankara Kulübü Derneği Çankaya Şube Başkanı Halil Bahadır Saka lösemiye dikkat çekmek istediklerini söyleyerek, lösemi hastalarına acil şifa diledi.

GÖNÜLLÜ KEMİK İLİĞİ BAĞIŞI

Saka, “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası. Bu anlamda lösemi hastalığına olan farkındalığın arttırılması için tüm Türkiye’de; ‘Maskemi Takıyorum, Farkında Oluyorum’ sloganıyla bir kampanya var. Ankara Kulübü Çankaya Şube Seymenleri olarak hepimiz lösemili çocuklarımızın ve lösemi hastalığının farkında olmak adına maskelerimizi takarak lösemiye dikkat çekiyoruz. Ayrıca, lösemi hastalığında kemik iliği (kök hücre) nakli de tedavi aşamasında çok önemli hale geliyor. Lösemide hastalığın başarıyla tedavisi için kemik iliği nakli gerekebiliyor. Bu nedenle sağlıklı her birey kemik iliği nakli bekleyen hastalar için, hayat kurtarmak için gönüllü kemik iliği bağışçısı, donör olmalı. Bu hepimizin insanlık vazifesi” ifadelerini kullandı.