fbpx Ankara Havadis | Başkentin Sesi

Siyaset

HDP İl Başkanlığı önünde, evlatlarını PKK terör örgütünden kurtarmak için oturma eylemi yapan aile sayısı 30'u aştı. Her geçen gün ailelere verilen destek büyüyor.

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi ailelerin sayısı 28'e çıktı. Nöbet tutan annelere destekler büyüyor.

Ali Babacan, yeni kuracağı parti için gün verdi. Açıklamasında partide Abdullah Gül'ün yer almayacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karadağ Dışişleri Bakanı Srdjan Darmanovic ile ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, ABD ile güvenli bölge konusunda açıklama yaptı.

Çankaya Belediyesi ve Elmadağ Belediyesi Kardeş Kent Protokolünü Elmadağ’da imzaladı.

MHP Mamak İlçe Başkanı Av. Mustafa Esen ve Yönetim kurulu Etimesgut Belediyesince düzenlenen16. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivaline katılarak destek ziyaretinde bulundu.

Talat Paşa’nın başını Ermeni terörist Tehliryan’ın ayakları altında resmeden heykele karşı Vatan Partisi Öncü Gençlik basın açıklaması gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı ‘ölürsem şehit,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, günübirlik çalışma ziyareti için Rusya'ya gitti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı'nda Malazgirt Zaferi'nin 948. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda konuştu. Erdoğan, 'SİHA'larımız İHA'larımız helikopterlerimiz bölgeye girdi.