Sözcü'nün Manşeti Yılmaz Özdil'i Çileden Çıkardı!

İsveç’te koronavirüs hastalığından tedavi edilmeyince Emrullah Gülüşken’in özel uçakla Türkiye’ye getirilmesinin ardından Sözcü “Sen Ne Güzel Ülkesin” manşetini attı. Yılmaz Özdil manşeti görünce çıldırdı!

İsveç’te koronavirüse yakalanan ve evde tedavi edildiği belirtilen Emrullah Gülüşken, kızı Leyla’nın sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı ile Türkiye’ye getirildi. Leyla’nın çağrısına bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verirken, bakanlığın ambulans jeti ile alınan baba Gülüşken ve çocukları Türkiye’de gözetim altına alındı. Emrullah Gülüşken’in sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

            Gülüşken’in Türkiye’ye getirilmesinin ardından Sözcü gazetesi Gülüşken’in kızı Leyla’nın sözlerini sayfalarına taşıyarak “Sen Ne Güzel Ülkesin” manşetini attı.

            Gurbetçi Leyla Gülüşken’in memleket özlemini ifade eden ve Türkiye’yi öven sözleri ve Sözcü’nün manşeti Yılmaz Özdil’i rahatsız etti!

Yılmaz Özdil bugünkü yazısında Sözcü’yü eleştirerek 75 milyon kişi mağdur vatandaşımızı kurtardığımızı düşünüyor. Sözcü gazetesi bile bunu “büyük başarı” diye manşet yapıyor” yazdı.

Özdil bununla da kalmadı, ölen doktorların raporuna korona yazılmadığını iddia etti, Yabancı basında haber yer almadığını iddia ederek Türkiye’nin koronavirüsle mücadelede başarısız olduğunu iddia etti.

İşte Özdil’in yazısının ilgili bölümü:

Ölen ölür.
Kalan kalır.
Her zaman olduğu gibi, yine bu zihniyet kazandı.

Kimse doğruları duymak istemiyor.

Türkiye’de 10 milyon kişide pasaport var mesela, sadece üç milyon pasaport aktif, senede sadece bir milyon kişi Avrupa’ya gidiyor, 75 milyon kişi hayatı
boyunca Edirne’den dışarı çıkmış değil…

Ama, en az 75 milyon kişi, İsveç’ten daha mükemmel sağlık sistemine sahip olduğumuzu, mağdur vatandaşımızı İsveç’ten kurtardığımızı düşünüyor.

Sözcü gazetesi bile bunu “büyük başarı” diye manşet yapıyor.

Türkiye’de koronadan ölen doktorların ölüm raporuna bile korona yazılmıyor.

Sağlık bakanımız Çin’den ilaç getirttiğimizi, stokladığımızı, bu ilaç sayesinde koronayı yendiğimizi anlatıyor.

Türkiye’nin başarısını anlatan, yandaş medya hariç, dünyada bir tane bilimsel makale var mı?”