Şule Çet davasında karar!

Şule Çet davasının 6. duruşması Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşma salonu hınca hınç doldu.

Ankara’da 20. kattan şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet’in ölümüne ilişkin davanın altıncı duruşması başladı. Dava saat 09.00'da başladı. Davanın görüldüğü salon hınca hınç doldu.Davada karar bekleniyor.

ÇET AİLESİ ŞİKAYETÇİ

Şule Çet'in abisi Şenol Çet ve babası İsmail Çet sanıklardan şikayetçi olduklarını ifade etti.

ÇAĞATAY AKSU: "SUÇLUYSAM ASIN"

Sanık Çağatay Aksu, savunma yapmaya başladı.

Aksu, “Neden tutuklandığımı ve neden yargılandığımı bilmiyorum. Sinir krizleri geçiriyorum. Şule’ye dokunmadım, tecavüz etmedim, cinsel ilişkiye girmedim. Sahte otopsi raporları ile bizi suçladılar. A4 parçaları, yalan sosyal medya haberleri ile biz tutuklanmak zorunda kaldık. Sosyal medyada halk galeyana getirildi. Suçluysam istediğiniz yerde beni asın" dedi.

Aksu, Şule Çet'in telefonlarından avukatları aracılığıyla görüşmelerin silindiğini ve delillerin yok edildiğini iddia etti.

O gece yaşananlara dair "Tuğlaları tek tek yerine koyacağım" diyen Aksu, bilirkişi raporlarının gerçekle ilgisi olmadığını ve mahkeme heyetini yanıltmak üzere kurulduğunu ve delillerin olmadığını savundu.

SANIK AVUKATI AKSU İÇİN BERAAT TALEP ETTİ

Sanık Çağatay Aksu'nun avukatı, 'delillerin yetersiz olmasından değil delillerin tecavüz ve öldürdüğü iddiasını kanıtlamadığı için beraat talep ediyoruz. Suç oluşmadığına dair deliller daha kuvvetli' dedi.

"Burada delil karartmak mümkün değil" iddiasını öne süren sanık avukatı Levent Ekmen, tek kişinin pencereden Şule Çet'i atmasının mümkün olmayacağını ve hiçbir yerde parmak izinin olmadığını söyledi.

Berk Akand'ın avukatı "Duruşmaya kamunun sosyal medya baskısı çok oldu. Deliller sosyal medyada çarpıtıldı" dedi. 'Mahkeme kararı sosyal medyadan 20-25 yaş arasındaki cadı avcılarına bırakılamaz' dedi bunun üzerine duruşma salonunda yuhalama sesleri yükseldi.

KARAR AÇIKLANDI!

Sanık Çağatay Aksu, ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık Berk Akand, 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.