Süper Lig Başlıyor

Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklama yapan Başkan Mehmet Sepil: "12 Haziran-26 Temmuz arası liglerin ve kupanın tamamlanması ilk planımız." dedi.

Bugün yapılan Kulüpler Birliği toplantısının ardından Başkan Mehmet Sepil açıklamalar yaptı. Sepil, ligin başalma tarihi konusunda da ağırlıklı olan fikri açıkladı.

Sepil: "Bu çok zorlu bir süreç, sadece Türkiye'de değil dünyanın her yerinde sporun ve futbolun ne zaman başlayacağı tartışılıyor. Öngörü yapmak oldukça zor. Bu konuda sorumluluk TFF'de. Nihat Başkanımız bu konuda öngörülerde bulunup bilgiler verdi. Ay sonu tekrar toplantı yapılacak. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile istişarede bulunulacak, sonrasında futbol maçlarının devamının ne şekilde ne zaman olacağı kararı verilecek. Bugün en muhtemel senaryoları konuştuk.Ay sonundaki görüşme sonrası muhtemel futbol takvimi oluşacak. Avrupa'da da Türkiye'de de maçların bitirilmesi konusunda yüksek bir irade var. Hedefimiz öncelikle bu olacak. En temel senaryo şöyle: 12-13-14 Haziran'da liglerin başlaması, kalan 8 maçın ve kupadaki maçların 26 Temmuz'daki bitirilmesi senaryosu şu an önümüzdeki senaryo." dedi.

Ayrıca Kulüpler Birliği toplantısından her takımın maçlarını kendi sahasında oynamasının uygun olacağı fikri de çıktı. Ligin başlamasında ise ekonomik kaybın önemli olduğu iletildi.