Son Dakika

Tarih aşığı doktordan büyük bağış!

Ankara'nın Polatlı ilçesinde tarih aşığı Doktor Mansur Sezginer, Sakarya Meydan Muharebesinde kullanılan savaş malzemelerini Polatlı Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezine bağışladı.

Polatlı'da uzun yıllar sağlık sektöründe hizmet veren Doktor Mansur Sezginer, POTA Müzesine Sakarya Meydan Muharebesi'nde kullanıldığı bilinen malzemeleri bağışladı. Sezginer'e bu davranışından dolayı teşekkürlerini sunan POTA Genel Koordinatörü Kadim Koç, bu malzemelerin daha çok kişiye ulaşması ve yaşanan tarihi yansıtması sebebiyle, yapılan ve yapılacak olan bağışların önemine dikkat çekti, elinde savaş malzemesi olan vatandaşlara çağrıda bulundu. Koç ayrıca; bir vitrini dolduracak kadar çok bağış yapan kişiler için ayrıca bir vitrin oluşturarak bağış yapan kişinin ismini verdiklerini de sözlerine ekledi.

Kadim Koç bu tür bağışların daha fazla olmasını gerektiğini vurgulayarak Polatlı'nın tarihi anlamda çok zengin bir yer olduğunu belirtti. Bu tür malzemeleri olan kişilerin ise bunları POTA'ya bağışlayarak daha fazla kişinin görmesini ve Polatlı'nın gelişimine katkı sağlamasına neden olacağını söyledi.

Tarih aşığı doktordan POTA Müzesine büyük bağış