TFF Başkanı Nihat Özdemir değişiyor mu? Şok iddia..

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in görevden ayrılacağı iddia edildi. 

Bir süredir tartışmaların göbeğinde yer alan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in görevden ayrılacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Eleştiri oklarının yöneltildiği Nihat Özdemir henüz resmi bir açıklama yapmadı.

KUM SAATLİ MESAJ

Beşiktaş’ın medya sorumluluğunu üstlenen Candaş Tolga Işık'ın açıkladığı haber kısa sürede yüzlerce beğeni aldı. Işık Twitter hesabından "TFF Başkanı değişiyor" mesajını paylaştı ve tweet sonunda kum saati işaretini bıraktı. Geç saatlerde paylaşım yapılmasına rağmen kısa süre içerisinde binlerce retweet ve beğeni aldı.

SAFFET SANCAKLI SESLERİ

Sosyal medya kullanıcıları haberin ardından Saffet Sancaklı TFF Başkanı olsun mesajlarını paylaştı. Haberler henüz netleşmezken TFF'deki durum sporseverlerin merak konusu.

NİHAT ÖZDEMİR KİMDİR?

Nihat Özdemir, 5 Nisan 1950'de aslen Bitlisli olan bir ailenin çocuğu olarak Diyarbakır'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise tahsilini burada tamamladı. 1967 senesinde Ankara'ya gelerek üniversiteye başladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Akademisi'nden makine yüksek mühendisi olarak mezun oldu.

Mezuniyetinden sonra yakın arkadaşı Sezai Bacaksız ile birlikte asistan olarak aynı okulda çalışmaya başladı. Sonrasında arkadaşıyla beraber Ege Üniversitesi'ne giderek endüstri bölümünde master yaptı. Bu dönemde iki arkadaş Limak Holding'in temellerini attı.

Nihat Özdemir, Limak Holding'in Sezai Bacaksız ile kurucu ortağıdır. 1976 senesinde LİMAK İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.yi kurmuş; Türkiye'nin önde gelen kuruluşlarının baraj, sulama tesisleri, boru hatları, arıtma tesisleri, yollar ve fabrika işlerini zamanından önce tamamlayarak artan bir yoğunlukla yeni işlerin yapımını üstlenmiştir. LİMAK'ın faaliyet alanını yalnızca inşaat taahhüdü ile sınırlamamış, yetişmiş insan gücünü, enerji, turizm, çimento ve gıda sektörlerine de taşımıştır.

Nihat Özdemir, 90'lı senelerde Ankara sanayi odası meclis başkanlığı vazifesinde bulundu. 1995-1996 seneleri arasında Ali Şen ile birlikte Fenerbahçe yönetimine girdi. 2000 senesinden itibaren de Aziz Yıldırım ile birlikte çalışmaya başladı.

Limak Şirketler Grubu; 1995 senesinde turizm, 1997 senesinde enerji, 2000 senesinde çimento sektörlerine girdi. 2008 senesinde havalimanı işletme sektörüne adım attı. Aynı sene Limkon Konsantre Meyve Suyu Tesisleri'ni açarak gıda sektöründe yeni bir başlangıç yaptı. Bulunduğu sektörlerde sürdürülebilir büyüme stratejisiyle ön sıralarda yer almayı hedefledi. Enerji üretiminin yanına 2010 senesinde enerji dağıtımı ve enerji ticareti alanlarını ekledi. 2011 senesinde devir aldığı İskenderun Limanı'yla liman işletmeciliği sektörüne girdi.

1 Haziran 2019 gününden beri halen TFF Başkanlığı görevini yürütmektedir.