Türk Belediye Başkanı İsrail'de Alıkonuldu! İşte detaylar..

İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Kudüs ziyareti dönüşü uçaktan indirilerek işgalci İsrail askerleri tarafından ailesiyle birlikte alıkonulduğu öğrenildi.  

Konu ile ilgili kamu oyuna yaptığı açıklamada Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Türkiye’ye dönüşü sırasında havaalanında alıkonulduğunu açıkladı.  Kartoğlu “31 Ocak 2020 Cuma akşamı Kudüs’e gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz sonrası İstanbul’a dönmek üzere Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’nda bulunduğum sırada İsrail yetkilileri tarafından uçaktan indirilerek eşim ve çocuklarımla birlikte alıkoyulduk.” dedi.

SORULARA CEVAP YOK!
ayrıntıları paylaşan Başkan Kartoğlu Siyonist İsrail güçleri tarafından yaklaşık 5 saat süreyle alıkonulduğunu dile getirerek ayrıca alıkoyma işlemi sırasında yetkiler tarafından kendisine herhangi bir açıklama yapılmadığını, yetkililere yönelik sorulara ise cevap verilmediğini belirtti. Kartoğlu , yetkililerin işlemleri bitirmesinin ardından ancak gece saat 01.50 sularında İstanbul’a dönebildiklerini söyledi.

KEYFİ ALIKOYMA
Başkan Kartoğlu olayla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Tamamen hukuksuz olduğuna inandığım bu keyfi alıkoyma işleminde beni en çok üzen ise çocuklarımın durumdan tedirgin olmasıydı. Çocuklarıma Kudüs bilinci kazandırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette İsrail makamlarınca bana, aileme ve diğer vatandaşlarımıza uygulanan hukuk dışı yaklaşımı kınıyorum.”