Son Dakika

Türkmen şehitleri Keçiören'de anıldı

Keçiören Belediyesi, 16 Ocak 1980’de Irak’ta katledilen Türkmen Kardeşlik Ocağı Başkanı Albay Abdullah Abdurrahman ve beraberindeki 3 kişiyi ölüm yıl dönümlerinde andı.

Keçiören Belediyesi, Irak’ta Baas rejimi tarafından 16 Ocak 1980’de katledilen dönemin Irak Türkmenleri lideri Albay Abdullah Abdurrahman ve yol arkadaşları, Necdet Koçak, Rıza Demirci ve Adil Şerif adına anma programı düzenledi.

Keçiören Belediyesi Kerkük Parkı'ndaki Irak Türkmen Şehitleri Anıtı'nda düzenlenen anma programına belediye başkan yardımcıları Merih Karayol ve Metin Akdemir, belediye meclis üyeleri, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Şube Başkanı Necmettin Canabaz, Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Türkiye’de yaşayan Türkmen vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde başlayan anma programı protokol konuşmalarıyla devam ederken, programının sonunda Keçiören Kerkük Parkı'ndaki Irak Türkmen Şehitleri Anıtı'na karanfil bırakıldı.