Son Dakika

Vedat Muriqi bilerek kart gördü iddiası

Fenerbahçe -Gaziantep maçında Vedat Muriqi'nin Başakşehir ve Trabzonspor maçlarında oynayabilmek için bilerek sarı kart gördüğü iddia edildi.

Kana-Bıyık ile girdiği hava topu mücadelesinde dirseğini kullandığı için 80. dakikada sarı kart gören Vedat Muriqi, Başakşehir maçında cezalı duruma düşmüştü.

Mücadelenin 90+5. dakikasında oyunu yavaşlatması nedeniyle bir sarı kart daha gören Muriqi, cezasını Türkiye Kupası maçında çekecek.

YANAL: KONUŞULMASI AYIP

Ersun Yanal ise maç sonunda "Vedat Muriqi formasını çıkarıp atılmasın diye biz saldırıyoruz. Golden sonra 'Sakın! dedim Vedat'a. Aman ha! Arkadaşlar biz böyle şeylere tenezzül eder miyiz! Burası Fenerbahçe kulübü. Bu seviyelerde bunların konuşulması ayıp" şeklinde konuştu.

OKAN BURUK: "ETİK DAVRANIYORUZ"

Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk; "Birincisi etik olmak. Etik davranıyoruz. Bilerek kırmızı kart görmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Hiç başvurmadım. Oyuncu değişikliği yapacaktım. Demba Ba'yı 45'te mi çıkarayım ya da 10-15 dakika daha mı oynasın diye düşündüm. Daha sonra sakatlandı, Mehmet Topal'ı çağırmıştık. O anda sarı kart gördüğü pozisyon ortaya çıktı. Böyle bir şey yaşadık. Hayırlısı olsun. Bir yerde de cezalı duruma düşecekti. Bu Fenerbahçe maçı oldu. Diğer arkadaşlar Fenerbahçe maçında en iyisini yapacaktır" dedi.

"BEN VEDAT'I EFENDİ SANIRDIM"

Ahmet Çakar sosyal medyadan konuyla ilgili; "Ben Vedat Muriqi'i efendi sanırdım. Hem bile bile kendini attırdı hem de utanmadan 80 milyonu keriz yerine koyarcasına itiraz etti." dedi.