Yeşilçam'ın acı kaybı: Usta oyuncu hayatını kaybetti..

Yeşilçam’ın Ömercik’i Ömer Dönmez’in hayatını kaybettiği açıklandı.

Acı haberi usta oyuncu Onur Akay verdi. Gerçek adı Ömer Dönmez olan bir dönemin efsane çocuk oyuncu Ömercik'in vefat ettiği duyuruldu.

Akay, “Filiz Akın’dan Ediz Hun’a kadar çok sayıda efsane isimle rol alan ve asıl adı Ömer Dönmez olan ‘Ömercik’i 61 yaşında kaybettik. Bir süredir mide kanseri ile savaşıyordu ve maalesef yenik düştü. Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Ömercik en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı. Mekânı cennet olsuninşallah.” ifadelerini kullandı.

(ÖMERCİK) ÖMER DÖNMEZ KİMDİR?

1959 doğumlu, gerçek adı Ömer Dönmez olan Ömercik, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60’lı ve 70’li yıllarda 40’a yakın filmde oynadı. Her oynadığı film onu biraz daha şöhrete ulaştırıyor ve ‘Ömercik’ adı başrol oyuncularının arasına yazılıyordu. Teyze kızı Ayşecik’le birlikte oynadığı ‘Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses’i ‘Ayşecik’le Ömercik’, ‘Hayat Sevince Güzel’ gibi yapımlar onu sinemanın adı unutulmayacak çocuk yıldızları arasına sokmuştu. Filmlerdeki değişmez rol arkadaşı Ayşecik olarak tanınan Zeynep Değirmencioğlu ise kuzeni oluyordu.