fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

"Zabıta ve itfaiyeciler şehit kabul edilmeli"

Tüm Yerel-Sen Ankara Şubesi, görev başında yaşamını yitiren itfaiyecilerin şehit sayılmamasına yönelik eylem düzenleyerek “Derhal kanun değişikliği yapılmalı, zabıta ve itfaiyeciler de ‘’şehit’’ olarak kabul edilmelidir” dedi.

Birleşik Kamu-İş ve Tüm Yerel-Sen Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya Birleşik Kamu-İş Genel Sekreteri Mücahit Dede, Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Arap Mucur, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, bağlı sendikaların MYK üyeleri ve üyeler katıldılar.

Tüm Yerel-Sen Ankara Şube Başkanı Hüseyin Yılmaz, "Van-Bahçesaray’da arama kurtarma ekiplerinin üzerine çığ düştü. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, çığda 8 jandarma, 3 güvenlik korucusu, 1 itfaiye eri ile 9 sivil vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyledi, sonrasında ise ölü sayısının 23'e çıktığını duyurdu. Hayatını kaybeden itfaiye eri sayısının 3'e çıktığını dile getirdi. Buna rağmen zabıta ve itfaiyeciler de 'şehit' olarak kabul edilmedi” dedi.