fbpx Ankara Havadis

ABD Heyeti Ankara'ya Geliyor!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "barış koridoru" görüşmeleri kapsamında ABD askeri heyetinin yarın Ankara'ya geleceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "ABD ile ortak bir noktada buluşulamaması halinde güvenli bölgeyi tek başımıza oluşturmak zorunda kalacağız. 3 Ağustos haftası ülkemize gelecek olan ABD askeri heyetiyle görüşmeler devam edecek" dedi. Basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy şu ifadeleri kullandı:

"Askeri heyetin ziyaretinde yeni tekliflerini değerlendireceğiz. ABD ile ortak noktada buluşmamız halinde güvenli bölgeyi tek başımıza oluşturmak zorunda kalacağız. Biz bu projenin müşterisi değil sahibiyiz. Taahhütlerimizi yerine getirdik. Sürecin dışına itilirsek başka yolları denemek zorunda kalacağız. KKTC'nin önerisini destekliyoruz. Uluslararası toplumun da desteklemesini bekliyoruz. 

ABD ile ortak bir noktada buluşulamaması halinde güvenli bölgeyi tek başımıza oluşturmak zorunda kalacağız. 3 Ağustos haftası ülkemize gelecek olan ABD askeri heyetiyle görüşmeler devam edecek. (Suudi Arabistan'da Türk tırlarının bekletilmesi) İhracatçılarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyoruz. Bu uygulamanın sadece Türkiye'ye yönelik olmadığı ümidini taşıyoruz." şeklinde konuştu.

Ayrıntılar geliyor...