fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Acılı anne oğlunun son karnesini aldı!

Milyonlarca öğrenci ve ailesi karne heyecanını yaşarken şırıngalı çikolata nedeniyle hayatını kaybeden Diyarbakırlı minik öğrencinin karnesini annesi aldı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Seyrantepe Mahallesi’nde yaşayan 7 yaşındaki Umut Bilgi, 25 Kasım 2019’da okul çıkışında bir marketten aldığı şırınga şeklindeki çikolatanın kapağının nefes borusuna kaçması sonucu ambulansla Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırılmıştı. 9 gün yaşam mücadelesi veren Umut, 5 Aralık 2019’da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Talihsiz bir şekilde hayatını kaybeden 7 yaşındaki Umut’un okulunda arkadaşları karnelerini aldı. Umut'un karnesini ise annesi gözyaşları içerisinde aldı. Öğretmenleri ve sınıf arkadaşları Umut’un masasına çiçek bıraktı.

Umut’un annesi Gülşen Bilgi de evladının okuluna giderek karnesini aldı. Gözyaşları içerisinde oğlunun karnesini alan acılı anne, çocuklar için tehlikeli ürünlerin satılmaması adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.