fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara koronaya karşı beraber mücadele edecek

Ankara Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilen ‘İlçe Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı’nda koronavirüse karşı “Koordinasyon ve birlikte hareket ederek mücadele” kararı alındı.

AK Parti grubunun koronavirüs tedbirlerine yönelik Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne olağanüstü toplanma çağrısının ardından önceki gün ABB Konferans Salonu’nda dar kapsamlı ‘İlçe Belediye Başkanları Koordinasyon Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Toplantıda Mansur Yavaş, koronavirüsün yayılmasını engellemek için Büyükşehir olarak aldıkları tedbirleri ve yaptıkları çalışmaları anlattı.

İlçe belediye başkanları da kendi ilçelerinde yaptıkları çalışmaları paylaşarak Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini gündeme getirdi.

Grup başkanvekillerinin de görüşlerini paylaştığı toplantıda AK Parti ve MHP grubu önerilerinin yer aldığı “Kovid-19 öneri taslağı” sundu.

“Koordinasyon ve birlikte hareket ederek mücadele” kararının alındığı toplantıda ABB tarafından koronavirüs salgını nedeniyle kurulan Kriz Yönetimi Merkezi’ne her ilçe belediye bir temsilcinin yer alması da kararlaştırıldı.

Toplantının ardından şu değerlendirmeler yapıldı:

EL ELE GÖĞÜS GERECEĞİMİZE İNANIYORUM

Mansur Yavaş: “Ülkemizdeki acil durum sebebiyle belediye başkanlarımız ve grup başkanvekillerimiz ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştirerek salgın hastalığa karşı beraber hareket etme kararı aldık. Kendilerine teşekkür ediyor, el ele tüm zorluklara göğüs gereceğimize inanıyorum.”

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse: “AK Parti Grubu olarak Ankara’da vatandaşlarımızın sorunlarını yakından takip ediyoruz. Koronavirüsü ile mücadelede Meclis grubu olarak elimizi taşın altına koyacağız. Dayanışma içerisinde zor günleri aşacağız inşallah.”

ZORLU SÜRECİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ

MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan: “Yerel yönetimler olarak sorumluluk alanlarımızda adımlar atmak, süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmek için tedbirlerimizi almak zorundayız. Hazırladığımız öncelikle yapılması gerekenler listemizi Büyükşehir Belediyesi’ne sunduk. Zorlu süreci hep birlikte aşacağız.”

BUNDAN SONRA KOORDİNASYON HIZLANACAK

CHP Grup Başkanvekili Coşkun Torun: “Belediye başkanlarının bir arada olması çok önemli. Bundan sonra koordinasyon hızlanacak. Belediye başkanlarının birlikte Ankara halkına mesaj verdikleri bir kamu spotu hazırlanması ve yayınlanarak vatandaşa öneminin anlatılması yönünde bir önerim de oldu.”

ANAHTAR KELİME İŞBİRLİĞİ

İYİ Parti Grup Başkanvekili Adnan Beker: “Günlük siyasetin ve çekişmelerin bir kenara bırakılması gerekiyor. Daha önce yaşamadığımız bir süreçten geçiyoruz. Hükümetimize, bakanlıklarımıza, belediyelerimize büyük görev düşüyor. Bu sürecin anahtar kelimelerinden biri işbirliği. Büyükşehir Meclisi’nin tek yürek olması çok önemli. İşbirliğiyle bu süreci atlatacağız.”