fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara'da belediye başkanından Mansur Yavaş isyanı!

Mamak caddesinde bulunan çukurlar vatandaşları ve sürücüleri isyan ettirdi. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, sosyal medyadan görüntüleri paylaşarak "Artık vicdanım dayanmıyor. Mamak halkına ceza mı veriyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Ankara'da Mamak Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi arasındaki gerilim sürüyor.

Daha öncesinde de Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Mamak'taki yolları Büyükşehir Belediyesinin yapmayıp ertelediğini bu yüzden de kendilerinin çalışmaları tamamladığını duyurmuştu. "Sabrettik ama gönlümüz dayanmıyor" diyerek ABB'nin yarım bıraktığı asfaltı tamamladıklarını belirtmişti.

Mamak ve Büyükşehir gerilimi yine tırmandı. Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Twitter üzerinden, Büyükşehir Belediyesinin yollardaki çukurları doldurmadığını belirterek 'Mamak halkına ceza mı veriyorsunuz' diyerek isyan etti.

MAMAK HALKINA CEZA MI VERİYORSUNUZ?

Mamak caddesindeki asfaltta açılan çukurlar kentin yollarını adeta köstebek yuvasına döndürdü. Asfaltta meydana gelen çökmeler uzun süre kapatılmayınca vatandaşlar da isyan noktasına geldi. Son yağışlarla daha da derinleşen çukurlar hem araç sürücülerine hem de çevre esnafı ve sakinlerine büyük zorluklar yaşatıyor.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Ankara'nın en işlek caddelerinden biri olan Mamak Caddesi yolundaki çukurlar nedeniyle sürücülerin yaşadığı zorluğu sosyal medya hesabından paylaştı.

Murat Köse, Twitter hesabından, "Artık vicdanım dayanmıyor. Beceriksizlik mi, Mamak halkına ceza mı veriyorsunuz? 3 ay olacak neredeyse. Mamak Caddesi burası, Belediyemiz ve Kaymakamlığın olduğu en yoğun yer" diyerek isyan etti.