fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Ankara'da çiftçilere müjde!

Ankara'da tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin ruhsat müracaatlarında uygulanan ücretlerden indirim yapılması gündemde.

Gölbaşı Belediyesi Ocak ayı olağan meclis toplantısı meclis toplantı salonunda gerçekleşti.

Toplantıda MHP Gölbaşı Meclis Grubu bir önerge vererek, tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin ruhsat müracaatlarında uygulanan ücretlerden indirim yapılmasını teklif etti.

MHP grubunun ruhsat indirim düzenleme talebi kabul edilirse, Gölbaşı’nda tarım ve  hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, hali hazırda uygulanan ruhsat ücretlerinden indirimli olarak faydalanabilecek.

“ÜRETİME DESTEK OLUYORUZ”

MHP Grubundan yapılan açıklamada "Gölbaşı Belediyesi gerçekleştirilen ve yapılacak olan  tarım ile hayvancılık faaliyetlerine desteklerini sürdürüyor. Özellikle ülkemizdeki nüfus artışıyla beraber artan gıda ihtiyacı, tarım ve hayvancılığın ne kadar önemli olduğunu da ortaya çıkardı. Gölbaşı Belediyesi de bu konuda tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilere gereken her türlü desteği veriyor. MHP grubu olarak kırsal mahallelerimizdeki üretime destek olarak, belediyemizin Gölbaşı Kent Çiftliği Projesi’ne de alt yapı sağlamak istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.