Ankaralı taksiciler korsan avında!

Ankaralı taksiciler, Başkent’te korsan taksilerin artması üzerine harekete geçti. Taksiciler, emniyetle birlikte hareket ederek korsan taşımacılık yapan araçları yakalatıyor. 

Korsan taşımacılık yapanları yakın takibe alan taksiciler, dedektif gibi iz sürerek korsan araçları yakalatıyor. Taksiciler, önceki gün Esenboğa’ya gitmek için korsan taksiye müşteri gibi bindi, aracı takip edip emniyetle birlikte yakalattı. Korsan taşımacılık yapan araca 6 bin 141 TL para cezası 60 gün park cezası verildi.

Taksiciler önceki gün de korsan bir taksiye müşteri gibi bindi ve aracı yakalattı.

Ankara’da hususi bir otomobille korsan taşımacılık yapıldığını belirleyen taksiciler durumu Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’na bildirdi. Oda tarafından yapılan araştırma sonucunda aracın korsan taşımacılık yaptığı tespit edildi.

Aracı yakalatmak için Ankara Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapan taksiciler plakayı emniyete bildirdi.

Odadan bir görevli, korsan aracı kent merkezindeki bir noktaya çağırarak Esenboğa Havalimanı’na gitmek üzere müşteri gibi bindi. Korsan taksi seyir halindeyken diğer taksiciler de arkadan başka bir araçla bu aracı takip etti. Trafik polisleri, havalimanı yolundaki Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı’nda daha önce plakası bildirilen aracı çevirerek yakaladı.

Araca 60 gün park cezası verilirken ve 6 bin 141 TL de para cezası yazıldı. Korsan taşımacılık yapan otomobil emniyet tarafından otoparka çekildi.