Beyazıt Karataş açıkladı: "İncirlik Üssü'nde nükleer bomba var"

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, katıldığı bir televizyon programında İncirlik Üssü'nde 50 adet nükleer bomba olduğunu söyledi. 

Geçtiğimiz gün Beyaz TV’de 7. Gün programına katılan Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, önemli açıklamalarda bulundu. Karataş, “Küresel silah sektörü neyi pompalıyor?”, “ İncirlik Üssü kapatılır mı?” gibi birçok güncel konuda önemli bilgiler verdi.

Kamuoyunun bilmediği bir noktaya değinen Karataş, İncirlik Üssü’nde 50 adet bomba olduğunu söyledi.

Nükleer bombanın NATO’nun bir politikası olduğunu söyleyen Beyazıt Karataş şunları söyledi:

Soğuk Savaş döneminde caydırıcılığı sağlamak açısından, ABD nükleer konuşlanmayı farklı farklı ülkelere yapıyor. Türkiye’de de Türk uçaklarından Türk pilotlarının atacağı fakat Amerika’nın kontrolünde olan nükleer bombalar vardı soğuk savaş döneminde. Başlangıçta kara kuvvetlerinin nükleer topçuları da vardı. Fakat kontrolü Amerika’daydı. 2002’den sonra işler bitti. İncirlikte, şu an sadece Amerikan uçakları tarafından atılmaya yetkili, Amerika tarafından atılacak şekilde 50 adet nükleer bomba var. Türkiye bunları kendisi kullanamaz. Amerika İncirlik üzerinden kullanırsa Türkiye’yi savaşa sürükler. Karşı ülkenin de size nükleer saldırı yapmasına neden olmuş olur.