fbpx Ankara Havadis | Başkentin Sesi

Son Dakika

Bilim & Teknoloji

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu (BİYOGEN) tarafından düzenlenen 14. Aykut Kence Evrim Konferansı 24-25 Ocak tarihlerinde Ankara'da gerçekleşecek.

ABD’deki Yale Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı bir zamanlar dünyada yaşayan dinozorların kısa sürede yok olmasına yol açan nedenin volkanik aktiviteler değil, 66 milyon yıl önce Dünya ile ça

Londra'daki ünlü Big Ben isimli saat kulesinin iki katı büyüklüğündeki bir göktaşı Dünya'yı teğet geçecek. 

Altındağ Belediyesi "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi"nde yerini aldı. 31 ülkeden 110 yabancı misafirin katıldığı etkinlikte stant açan Altındağ Belediyesi, akıllı belediyecil

Bilim insanları 1969 yılında gezegenimize düşen bir göktaşında buldukları yıldız tozunun 7,5 milyar yıl yaşında olduğunu tespit etti.

Sincan Belediyesi teknolojinin sağladığı imkanlardan vatandaşların daha etkin faydalanması için “akıllı projeleri” hayata geçirdi.

Kodlama, Robot, 3D Tasarım Atölyeleri ile çocukların, teknolojiyi tüketen bireyler olmaktan çok üreten bireyler olmasını hedefleyen Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi’nde yeni dönem kayıtla

Yenimahalle Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevlerinde eğitim veren tüm öğretmen ve idareciler Robotik ve Kodlama eğitimi aldı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde yeni bir proje başlatıldı. Tek kapsül robotla mide, kalın bağırsak ve ince bağırsağı aynı anda görüntüleyip biyopsi alınması hedefleniyor.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Anayasa Mahkemesi gerekçeli kararı açıklayınca Wikipedia açılacaktır' dedi.