Son Dakika

mevlana et tavuk, ankara havadis

 

Bilim & Teknoloji

İnstagram’ı daha önceki yıllarda satın alan Facebook, kısa bir süre önce Facebook Messenger Rooms ismini verdiği özelliği test etmeye başlamıştı.

NASA’ya ait uzay aracı Curiosity, 248 milyon kilometre uzaklıkta bulunan Mars’ın yüzeyine iniş tarihi olan 6 Ağustos 2012’den bu yana Dünya’ya Mars’ta kaydettiği fotoğrafları gönderiyor

Türkiye'nin ilk taarruzi insansız hava aracı Bayraktar AKINCI TİHA'nın belgeseli, Ramazan Bayramı'nın ilk günü saat 20.23'de "Baykar Tecnologies" adlı YouTube kanalında izleyiciyle buluştu.

Güneş sistemine göre daha genç bir sistemde yer alan bir yıldızın yörüngesindeki bebek bir gezegeninin oluşumu görüntülendi.

Türk bilim insanlarının 30'dan fazla virüs genomu üzerinde yaptığı çalışmada, İstanbul'daki vakaların çoğunun Avrupa kaynaklı olduğu sonucuna ulaşıldı.

İngiliz bilim insanları, koronavirüs kaynaklı ölümün kan inceltici ilaçların yardımıyla önlenebileceğini söyledi.

Japonya'da yapılan bir 'siyah ışık' deneyi koronavirüsün yayılımının ne kadar hızlı olduğunu gözler önüne serdi.

Fransızca’yla ilgili konularda önde gelen otoritelerden Fransız Akademisi (Académie française), yeni koronavirüsün neden olduğu hastalığın, yani Kovid-19’un cinsiyetini belirledi.

Amerikalı ve İngiliz bilim insanları, dünyanın interaktif haritasını çıkararak üzerinde azami ısı ve nem kombinasyonlarını işledi.

ABD’nin Hawaii eyaletindeki Gemini Rasathanesi’nden Jüpiter’in en net fotoğrafı çekildi.