fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Dönüşüm Ankara Kalesi’nin eteklerinden başlayacak!

Ulus bölgesindeki çalışmalara ilk olarak Ankara Kalesi’nin eteklerinde yer alan Kayabaşı Mahallesi’ndeki metruk yapıların yıkımıyla başlanacak.

Edinilen bilgilere göre; Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ulus’taki ilk çalışmalara Ankara Kalesi’nin eteklerinde yer alan Kayabaşı Mahallesi’ndeki metruk yapıları yıkarak başlayacaklarını kaydetti. Balcı, yıkılarak yerine meydan yapılacak olan belediye binasını Dışkapı’daki İller Bankası binasına taşımayı planladıklarını açıkladı.

Balcı, "İlk adım, kalenin eteklerindeki metrukların temizlenmesi. Orada arkadaşlarımız tespitlerini yapmaya başladılar. 200’ün üzerinde metruk bina var. Tespitlerimizin sonucunda tebligatları yapıp hava şartlarının da uygun olduğu zamanlarda bunları yıkmaya başlayacağız. Metruk binalar ortadan kalkacak sonra da oranın belli bir plan dahilinde dönüşümünü sağlayacağız" şeklinde konuştu.

ACİL ÇÖZÜM BEKLEYENLER: ULAŞIM-ALTYAPI-KENTSEL DÖNÜŞÜM

Altındağ’da ABB’nin sorumluğunda yer alan ulaşım, altyapı ve kentsel dönüşüm ile ilgili sorunlar olduğuna dikkat çeken ve acil çözümler sağlanması gerektiğine vurgu yapan Balcı, “Herkes vazifesini yaparsa bu şehirde hiçbir sorun kalmaz. Büyükşehir’in kendi sorumluluk alanında çalışma yapması lazım. İlçe belediyesinin sorumlulukları belli. Kazı sezonu bittikten sonra altyapı ile ilgili çalışmaların bitirilmesi lazım. Şu anda yapılan kazılar büyük bir olumsuzluk olarak vatandaşa yansıyor. Ulaşımla ilgili otobüs ve dolmuş sayılarının artırılması lazım. Kentsel dönüşüm ile ilgili bizim bölgemizde Hıdırlıktepe, Atıfbey, Kuzey Ankara’nın belli bir bölgesinde ABB’nin daha önce başlattığı çalışmalar var. Buraların bir an önce hızlandırıp çöküntü halinden kurtarılması lazım.