Son Dakika

Ekim ayında Tatbikat'ta ne var?

Yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu'nun yaptığı, Fadik Sevin Atasoy'un yazıp oynadığı "Muse-Bir Esin Perisi Davası" adlı oyun 11-12 Ekim’de Tatbikat Sahnesi’nde.

Fadik Sevin Atasoy’un yazıp oynadığı, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Muse, İstanbul prömiyerinin ardından, 11 ve 12 Ekim'de Tatbikat Sahnesi'nde Ankara seyircisiyle buluşacak.

Muse oyunundan,"güçlü oyunculuk", "son derece etkileyici bir fikir", "zeki bir kalemin elinden çıkan anlatım" gibi övgü dolu sözlerle bahsediliyor.

fadik-sevin-atasoy-muse

MUSE NE ANLATIYOR?

Sanat Gezegeni’nden dünyaya gönderilmiş bir esin perisi olan Muse; Tolstoy, Shakespeare ve Leonardo Da Vinci’nin eserlerini yaratma sürecinde onlara ilham vermek üzere görevlendirilmiştir. Lakin insan olma arzusu ile yanıp tutuşan Muse, ustaların kadın karakterleri için yarattıkları finalleri değiştirmeye çalışmış, bu nedenle ustalar tarafından Sanat Gezegeni’nin mahkemesine şikayet edilmiştir. Oyun, Muse'un mahkeme karşısında kendini savunması ile başlar. Muse’un en büyük arzusu insan olmak ve kendi eserini dünyaya bırakabileceği bir ustaya dönüşmektir.

Muse; tek kişilik, müzikal tarzda bir oyun olarak Ankaralıların beğenisine sunulacak.