fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Eski istihbaratçıya FETÖ davası!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski MİT mensubu Enver Altaylı'nın da arasında bulunduğu 4 kişi hakkında dava açtı.

Eski MİT mensubu Enver Altaylı ve damadının da arasında bulunduğu 4 kişi hakkındaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ yöneticiliği, üyeliği ve örgüte yardım suçlamalarıyla dava açtı.

Altaylı'ya "terör örgütü yöneticiliği" ve "siyasi ve askeri casusluk", damadı ve eski bir MİT mensubuna "terör örgütü üyeliği" ve "siyasi ve askeri casusluk" suçlamaları yönetildi. Altaylı'nın 30 yıldan 42 yıl 6 aya kadar, Yılmaz ve Barıner'in ise 22 yıl 6'şar aydan 35'er yıla kadar hapisleri istendi.

ÇOK SAYIDA DİJİTAL MATERYAL

İddianameye göre, şüpheli Enver Altaylı'nın konutunda yapılan aramada, "Hizmet Hareketinin Siyasete Yaklaşımı Üzerine Düşünceler" başlıklı 14 sayfalık slayt sunumunun da aralarında bulunduğu çok sayıda dijital materyalin yanı sıra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e kitaplar ele geçirildi.

HER ZAMAN KARŞI OLDUM!

Altaylı'nın ifadesinde "Ben Fethullah Gülen'i hiç görmedim. Tanımam da. Ancak medyadan ve açık kaynak bilgilerinden örgütün elebaşı olduğunu okumuştum. Ben FETÖ'nün darbe girişimine kadar böyle bir şey yapabilecek kapasitede bir yapı olduğunu hiç düşünmedim. Ancak devlet içindeki bu tür yapılaşmaları ülkem için tehlikeli bulduğum için her zaman karşı oldum. Zaman zaman uyarılması gereken insanları da bu konuda uyardım. Yapının son derece tehlikeli bir yapı olduğu darbe girişimi ile ortaya çıkmıştır." dediği öğrenildi.