Futbol kulüpleri koronavirüs alarmı veriyor!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını futbol kulüplerini de sarsmaya devam ediyor. Kulüplerde yapılan testlerin sonuçları alarm veriyor.

İşte futbol kulüplerindeki vaka verileri...

Fenerbahçe

Fenerbahçe'de, yapılan koronavirüs testleri kapsamında 1 tesis çalışanının daha testinin pozitif olduğunu açıkladı. Öncesinde yapılan koronavirüs testi ile 2 tesis çalışanında koronavirüs tespit edilmişti.

Beşiktaş 

Beşiktaş'ta, yapılan koronavirüs testleri sonucunda 8 kişinin testinin pozitif çıktığını duyurdu. Yapılan ikinci açıklamada Başkan Ahmet Nur Çebi'nin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklandı.

Kasımpaşa

Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa'da tüm futbolcular, teknik heyet ve tesis çalışanlarına yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi sonucunda, 2 futbolcuda pozitif vakaya rastlandı. Testi pozitif sonuçlanan futbolcuların takip ve tedavi sürecine, ilgili prosedürler doğrultusunda başlandı.

Erzurumspor

Erzurumspor’da 4 futbolcuda, 1 teknik heyet görevlisi, 1 a takım çalışanı ve 5 kulüp çalışanında korona virüs çıktığı açıklandı.

Ankaragücü

Ankaragücü'nde 6 Mayıs'ta yapılan koronavirüs testinde Ricardo Faty'nin test sonucunun pozitif çıkmıştı. 11 Mayıs'ta kulüpte yapılan 2. testlerde ise sonuç negatif çıktı.