fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Hamaney’in temsilcisi Doğu Perinçek ile ne konuştu?

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Erdebil eyaleti temsilcisi Seyyid Hasan Amili, Vatan Partisi Genel Başkanı DR. Doğu Perinçek’i ziyaret etti.

Ali Hamaney'in temsilcisi Seyyid Hasan Amili, Vatan Partisi'ni ziyaret ederek Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek ile görüştü.

İran'ın efsane komutanı Kasım Süleymani'nin şehit edilmesinin ardından gerçekleşen görüşmede, iki ülkenin ABD ve İsrail'e karşı mücadele kararlılığı vurgulandı.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleşen ziyarette Doğu Perinçek, Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin öldürülmesi nedeniyle Seyyid Hasan Amili'ye başsağlığı dileğinde bulundu.

Hamaney’in temsilcisinden Perinçek'e ziyaret

'AMERİKA DEFOLUP GİDECEK'

Burada konuşan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, "O (Kasım Süleymani) büyük bir kahramandı. Bize büyük bir kahramanlık mirası bıraktı. Onu burada saygıyla anıyoruz. İran'ın ve bütün Müslüman dünyasının acısını yürekten paylaşıyoruz. ABD, bu büyük kahramanı şehit ederek çok büyük bir belanın içine girmiştir. İran'ın direnme gücüne, kahramanlığına sonuna kadar güveniyoruzAllah rahmet eylesin O'nu toprağa verdik. O şehidimiz bize öyle bir iz, öyle bir ışık bıraktı ki, gelecekte Batı Asya Amerika'dan temizlenecek. Amerika defolup gidecek!

Irak Meclisi'nin dün aldığı karar için helal olsun diyoruz. Çok güzel bir karar aldı, darısı diğer ülkelerin başına. Türk milleti ve Türk Devleti, İran ile beraber olacaktır. Sayın Amili'yi buradan görmek bize cesaret verdi, umut verdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

AMİLİ: SÜLEYMANİ BEŞERİYETİN ŞEHİDİDİR

Seyyid Hasan Amili de Kasım Süleymani'nin büyük bir komutan olduğunu vurgulayarak, "O, yalnızca İran'ın değil beşeriyetin şehididir" dedi.

Süleymani'nin intikamının mutlaka alınacağını belirten Amili, bunun ABD'ye büyük bir ders olacağını söyledi.

Amili, Vatan Partisi'ne de destekleri için teşekkürlerini iletti.