Milletvekili mi Sazan mı Şıracı mı Belli Değil: HDP'nin Barış Çakan Yalanı

Dün gece Ankara'da Barış Çakan isimli 20 yaşındaki gencin Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü iddia edildi. Ancak cinayetin Kürtçe müzik nedeniyle olmadığı anlaşıldı. PKK'nın yan kolu gibi çalışan HDP'nin milletvekilleri ve sanatçıları sormadan soruşturmadan balıklama atladılar. FETÖ'cüler de koroya katıldı.

Ankara'da Barış Çakan isimli 20 yaşındaki gencin yüksek sesle müzik kavgasında öldürülmesi tahrik unsuru olarak kullanılmaya çalışıldı. Ankara Valiliği bugün öğle saatlerinde yaptığı açıklamayla olaya noktayı koydu. Yanındaki görgü tanığı arkadaşının verdiği ifadeye göre kavga Kürtçe müzikten çıkmamıştı.

Cinayet Kürtçe müzik nedeniyle olmamasına rağmen çok sayıda HDP'li milletvekili, düşünür ve sanatçı meseleyi öyle lanse ettiler.

Meral Danış Beştaş, Garo Paylan, Barış Atay, Oya Ersoy, Ömer Öcalan, Ece Temelkuran, Banu Güven, Hasan Cemal ve daha çok sayıda ünlü isim bu furyaya katıldı.

Sosyal medyada geceden beri "Katil Devlet", "Terörist Devlet" gibi başlıklar açarak yaygara yapanlarla bir olan bu isimler hala yanlışlarını düzeltmediler.

Peki amaçları neydi?

Basit bir sazanlık mı yoksa Türkiye'yi karıştırmak isteyen yalancılara bozacının şahidi şıracı misali destek olmak mı?

İşte yalan furyasıyla tahrik peşinde olanlar: