fbpx Ankara Havadis

Son Dakika

Müzik için Ankara’da kaldı

Rap müzik dünyasında yeni bir isim adından söz ettirmeye başladı. Ankaralı rapçi Sami Akarsu, şarkılarıyla dijital platformlarda çok sayıda kişi tarafından dinleniyor. Akarsu, müzisyen kimliğinin yanı sıra başka bir özelliği ile de dikkat çekiyor.

2013 yılında Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Mustafa Akarsu’nun oğlu olan genç müzisyen, o zorlu süreç sonrasında ABD’de yaşama ve çalışma fırsatı bulunduğunu ancak burada kalmayı ve müziğini Türkiye’de yapmayı tercih ettiğini söyledi. Müziğe olan ilgisinin 10 yaşında başladığını söyleyen Sami Akarsu, ‘Serseriyim ki Çünkü’, ‘XXPiiz’ gibi şarkılarıyla adından söz ettiriyor.

Sami Akarsu’nun babası Mustafa Akarsu, 2013 yılında Ankara’daki ABD Büyükelçiliği’ne düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Sonrasında kendisine ABD’de yaşama ve çalışma fırsatı sunulduğunu belirten Akarsu, Amerika’ya yerleşmeyi düşünmediğini, burada kalıp kendisini Türk müzik dünyası içinde geliştirmeyi istediğini belirtti.

Youtube’da 4 farklı videosu bulunduğunu ancak hala üzerinde çalıştığı yüzlerce şarkısı olduğunu belirten Akarsu, şarkılarında, yaşadığı trajik olaylardan, tecrübelerden, kurduğu hayallerden ve en çok da insanların dile getirmek istediği birçok tepkiden beslendiğini ifade etti.

RAP MÜZİĞİN YÜKSELİŞİ TESADÜF DEĞİL

Türkiye’de rap müziğin yükselişinin tesadüf olmadığını anlatan Sami Akarsu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de rap sanatçıları bulunduğu duruma bir anda gelmedi. Yılardır, çocukluklarından beri bu müzik için kendilerini her anlamda geliştirdiler. Yıllardır verilen mücadelenin hakkının verilmesi gerekiyordu. Spotify ve Youtube gibi sosyal platformların etkisi de kaçınılamaz.”