fbpx 1. Perde Atlantik, 2. Perde Avrasya | Ankara Havadis

Son Dakika

1. Perde Atlantik, 2. Perde Avrasya

Vatanını seven, Hakka tapan her birey kendi kavrama yetisine dayanarak, bizim coğrafyamız üzerinde, birilerinin bir şeyler kurgulama çabasında olduğunu sezinliyor, okuyor, öğreniyor. Tek eksikliğimiz bu senaristlere karşın Milli Refleksi yeterince gösteremiyor oluşumuz.

Gerek dışardan gerekse içerden ellerindeki argümanlarla gerçekleri görmemizi engelleyen kuvvetleri sakın küçümsemeyelim.

Nitekim Atatürk mucizesi sonrası 1940’lı yıllardan bu yana bizlere kademe kademe fren yaptıranlar bizzat kendileridir. Bizlere Küçük Amerika olacaksınız havucunu yutturup, uyutanların başını çeken Amerika ve amaç ortaklarının cümlesine ATLANTİK dersek, bu kuvvetlere karşı oluşmuş, bunların zulmünden, haraç sisteminden çok çekmiş mazlum ülkelerin bazıları ise AVRASYA dediğimiz coğrafyadalar. Hepsi burunlarından soluyor. Hepsi düşmanı net görüyor. Belki de uzun bir aradan sonra ilk kez ellerine düşmanı geri püskürtecek fırsatın geçtiğini sezinliyorlar.

İşte böyle bir havanın solunduğu bu günlerde yapmamız gereken biriken enerjiyi iktidarıyla muhalefeti ile didişmeden doğru anlamak. Vatan bütünlüğümüzü ve tam bağımsızlığımızı düşünerek akıllı adımlar atmak. Yalpalamadan ve başkalarının gemisine rüzgar olmadan net teşhis ve ardından iyileştirme sürecine ülkeyi sokmak.

Zor mu? Bizler zoru severiz. I.Perde ATLANTİK’ i biraz okuduk biraz yaşadık ve gelinen noktanın herkes farkında. II.Perde AVRASYA beni heyecanlandırıyor. Ülke olarak menfaatlerimiz bizi AVRASYA’ya  sürüklerken süreci iyi okuyup, katılım ve birleşme de geç kalmayalım. Çocuklarımızın, torunlarımızın bu perdeyi izlemesi, yaşaması ve anlaması ellerimizde.

Haydi II.Perde açılıyor. Hem de Atamızın” Mazlum milletler zalimleri bir gün mutlaka Mahv-ı Perişan edeceklerdir” sözüyle..İyi seyirler.