fbpx Amerikalıya Mektup | Ankara Havadis

Amerikalıya Mektup

Sevgili Amerikalı,

Ülkendeki çetin politik, zor ekonomik şartlar altında ayakta kalmak için mücadele eden 325 milyon insandan birisin, biliyorum. Hem kendin hem ailen için ekmek için verdiğin mücadele kutsaldır, nerede verilirse verilsin emektir, saygı duyulur, duyuyorum. Yalnız senin de iliklerine kadar hissettiğin Kapitalizm i sana dayatanlara karşın bunca yıl sessiz kalışınıza ve etkisiz kalışınıza isyan ediyorum. Sen dünyanın demokrasi ve özgürlük denildi mi ilk akla gelen ülkesinde kuzu kuzu uyutulmaktasın, uyan arkadaş.

Son yüzyıla bakıldığında hükümetlerinizin uygulamış olduğu  zorbalıklar yüzünden, dünya çok çok milyon insanın ölümüyle karşılaştı. Farklı coğrafyalarda farklı toprakları sömürmek için gıdadan ilaca, teknolojiden silaha seferber olmuş ülkenizin ve oligarklarının semirmesi sizi rahatsız etmemiş olamaz. Bu olup bitenlerden sağlanan yararlar ile semiren kesimin hedefinde içerde siz, dışarda masum çok insan var. Hem içerde hem de dışarda bu acımasız politikaların sonucunu hayatlarıyla ödeyenleri görüp ders çıkarılması zorunlu hale geldi.

Fütursuzca, sudan sebeplere dayanarak çıkarılan savaşlar ve kaos ortamları sonrasındaki asimetrik silah kullanımı ve kazanıldığı sanılan sahalar çoğaldıkça, çoğalan diğer unsuru unutuyorsunuz. KİN. Şu an siz sade Amerikalılara bile zarar verecek kin birikmiş durumda. İnanmıyorsanız giyin üstünüze Amerika bayraklı tişört ve şöyle bir dünya turuna çıkın. Dünyanın çok çeşitli yerlerinde tişörtünüze bakıp tüyleri diken diken olacak insanlarla tanışacağınıza garanti veririm. Çünkü o bayrakla girilen bölgelerde verilen demokrasi, özgürlük, barış, refah toplum vaadleri maalesef ölüm, gözyaşı dramlarla sona erdi. İnsanlar yaşadıkları alanlardan göçmek zorunda kaldı geride kalanlar ise kaos ile yüzleşti.

Tüm kıtalara hakim olmak, tek kutuplu bir düzen yaratmak için devrilen çamları sayamaz olduk. Ne dostluk bırakıldı, ne uzlaşabilirlik. Kaynaklarını sömürme amaçlı girilen her bölgeyi terörize edip kötülükte tavan yapan bir tavana karşı daha ne kadar susacak sınız? Merak ediyorum?

Sevgili sade vatandaş Amerikalı. İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; bir an önce uyanıp kötülük merkezlerinize yönelik gerekli tepkiyi verecek cesareti kendinde toplaman. Aradığın cesaret…….anladın sen hadi kal selametle….