fbpx Apolitik Kuşak | Ankara Havadis

Son Dakika

Apolitik Kuşak

80 darbesi öncesi ve sonrasını tecrübe eden aileler çocuklarına ne sağdan ne soldan ortadan yürü hiçbir tarafa yanaşma nasihatleri ile belki de Apolitik Kuşağın temelini atmış oldular. Hayatı buram buram toprak kokan sokaklarda misket oynayarak, çelik çomak oynayarak, gazoz kapağı üterek ve ütülerek, ip atlayarak, saklambaç, dokuz taş oynayarak nesnele çok yakın kavrama yetisi olan oyunlarla büyüyen benim kuşağım politika arenasında pratiğini yeterince gösteremedi. Nasıl olsa siyasi karakterler bizim için en doğrusunu düşünürler güveni midir bilmiyorum, çok fazla sorgulamadan, soru sormadan, etliye sütlüye karışmadan, kıyıdan kıyıdan, bizi belirli bir sistematiğin içinde yönetenlere karşı tepki vermeden uslu uslu izledik olup bitenleri. Politikaya bulaşmak istemedik.                

Ülkeyi yönetecek politikalarda söz sahibi olmayı tercih etmez isen, yerini dolduranlar veya yerlerini zaten hiçbir zaman sana devretmek istemeyenlerle idare edersin. İdare edersin de nereye kadar. Bir noktadan sonra dayanamayıp taşın altına elini koymanın zamanı geldiğini düşünürsün. Fakat nereden başlayacağına, hangi mevziye gireceğini epey ara verdiğin için bulamazsın. Kafalar karışmıştır, içindeki tilkilerin kuyrukları birbirine dolanmıştır bir kere. Aslında bir çırpıda mahalledeki denklerini örgütleyip maçlar yapan, uçurtmalar uçuran, adaletsiz bir durum karşısında cümleten dikilen kuşağın mensubu sen nasıl tepkisizleştirildiğinin farkına dank diye varırsın.

Olsun varsın halen umut var arkadaş. Bir tek senin kuşağın değil ki uyutulmak istenen. Atamızın ölümünün sonrasına kadar uzanan, aralıksız devam etmesi beklenirken kasti olarak durdurulan Mucizevi Türk Devriminin tekrar başlaması için tüm kuşaklara görev düşüyor. Vatan Bütünlüğümüzü ve Tam Bağımsızlığımızı engelleyici tüm eylem ve düşüncenin karşısına tek vücut olarak çıkabilmenin formülünü bulup aynı telden tepki vermek zor değil.

Üstden alttan tüm kuşakların Atamızın Türk Devrimini aralıksız devam ettirmek için politik arenada sahne alması gerekiyor. Yaklaşık 70 yıllık durağan dönemden çıkış sinyalleri önümüzde yaşayacağımız çetin süreçte kendini iyice belirginleştirecek. Yeter ki bu sefer tepkisiz kalmayıp devam etmesini arzuladığımız Atatürk Devrimlerinin aralıksız devam etmesi için rol alalım. Kuşaklar haydi bir gayret….