fbpx Kalbim Ege’de, Akdeniz’de Kaldı | Ankara Havadis

Son Dakika

Kalbim Ege’de, Akdeniz’de Kaldı

Bir elimde Ege diğerinde Akdeniz. Canbaza bakmayın bize bakın diye haykırıyorlar. Gündemi Brunson’ a, Kaşıkçı’ya kilitleyip, adalarımıza, toprağındaki otumuza, sularındaki balıklarımıza, kuşlarımıza göz diktiler. Tabii en çok da bu iki denizin dibindeki enerjiye göz dikmiş tek dişi kalan canavarlar. Saman altından yürütülen suyun kimyasına bakıldığında durum acil lakin kuşatmayı yalancı gündemler ile karartmak istiyorlar. Ege’ de işgal altında olan ada ve adacıklarımızın yüz ölçümü Akdeniz’ de ki Kıbrıs’ ın yüzölçümünü geçti. Kıbrıs’ta verkurtulcu bir yönetim Akdeniz’de ki etki alanlarımız için düşündürücü.

Yaklaşık 4 senedir Ege’de ki işgale sesimizi çıkaramadık. Akdeniz’de bize gözdağı vermek için yapılan tatbikat bir şeyler anlatmalı artık . Karşımızdaki İttifak yabancı değil.  Irak’ta, Suriye’de kafa kafaya savaştığımız güçler bir cephede Ege ve Akdeniz de açmaktalar. Bizi kuşatmaya çabalayan güce karşın kuvvet biriktirilmesi gerekirken tüm bu olan bitenlere müdahil olmadan duramayacağımız günler geliyor. Halkın geneline yayılan farkındalık dakika beklemeden oluşturulmalı. Gerçek tehlikenin nereden, kimlerden geldiğini bilmek  Ayşe teyzemin, Mehmet amcamın da hakkıdır. Parti gözetmeden siyasetimiz bu tehlikeli ittifakı nasıl göğüsleriz olmalı. İç cephede halkı birleştirici, uzlaştırıcı yaklaşım bulunup acilen seferber olmamız gereken vakte çoktan girdik.

Bu ülkenin bir karış toprağını vermeyiz diye belletmişlerdi eksik kalmış. Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa varsa o satıh bütün vatan ise aynı zamanda Mavi Vatanımız denizlerimiz, içindeki balıklarımız, enerji kaynaklarımız, üstlerinde özgürce uçan kuşlarımızdır. Oldu bittiye getirip bu ülkenin geleceğine, çocuklarımızın, torunlarımızın rızkına el uzatanlara birlikte cevap verme zamanıTürkiyem.

Aklımızın Ege’de, Akdeniz’de ve tüm satıh Vatanda kalmaması için siyasal, ekonomik, güvenlik yönünden bu çetin süreçte bilimsel vedoğru stratejiler üretebilen Milli Hükümeti kendine çok görme Türkiyem.