fbpx Kır Zincirlerini Türkiye! | Ankara Havadis

Son Dakika

Kır Zincirlerini Türkiye!

Öyle bir parti düşünün ki, bütün partilerin iyi taraflarını kendinde toplasın ama bütün partilerin kötü taraflarından uzak olsun. “Yok öyle bir parti” mi diyorsunuz? Var öyle bir parti. Gelin beraber bakalım.

AKP ile başlayalım. İyi yanları:

1. PKK ile savaşıyor

2. FETO’nun kökünü kurutuyor

3. Amerika’nın hegomonyasına karşı koyuyor; bazı konularda Amerika’ya rağmen milli kararlar
alabiliyor

(kusura bakmayın daha fazlası aklıma gelmedi)

AKP’nin kötü yanları:

1. Eğitimi mahvetti. Dini eğitim tutturması ile çocuklarımızın beynini çürüttü. Uluslar arası sıralamada eğitim olarak çok gerilerde kaldık.

2. Ekonomiyi mahvetti. Üretmeden, tüketen; üretmeyi sadece inşaat yapmak algılayan; o inşaatları da satamayınca yurtdışından kişilere ev satışı üzerinden vatandaşlık vermeyi düşünen; sürekli borçlanan; borcunu döndüremeyince sıkışan ve Amerika’yı suçlayan; özelleştirmeler ile devlete ait ne varsa satan bir anlayışa sahip.

3. Tarımı mahvetti. Çiftçinin harcamalarının sürekli yükselmesini umursamadı, tekelleşen aracıları umursamadı, meyve-sebze fiyatları artınca da stokçuları suçladı.

4. Komşularımız ile aramız bozuldu; iç savaş yaşayan komşumuzun halen seçimle gelen yönetimini tanımıyoruz. Dış politikada güvenirliğimiz sarsıldı. Söylemleri siyasi nezakete uygunsuz olduğu için de saygınlık kaybetti.

5. Dini kullanarak kirletti. Dini siyasete alet etti, dinin saflığını bozdu.

6. Cehaleti yüceltti, okumuşları ezdi. (Okumuşlar da ülkeyi terk etmeye başladı)

7. Parayı ve çıkarı, liyakatın ve insanın önüne koydu; ahlak, liyakat anılmaz oldu. Herkes para kazanmaya baktı; nasıl olursa olsun…

8. Ülkeyi ‘bizden olan’ ve ‘bizden olmayan’ diye ikiye böldü.

9. Politik söylemdeki nezaketi yok etti, kaba davranış ve tabirleri kullanır oldu.

Bahsettiğim parti ise,

1. PKK ve FETO ile mücadeleyi yıllardır destekledi, hatta il başkanlarını bu uğurda şehit verdi, yönetim kadrosu yıllarca FETO kumpasları ile cezaevlerinde yattı.

2. Bu partinin varoluş sebebi Amerika’nın yüzsüz hegamonyasına karşı koymaktı.

3. Eğitim konusundaki her olumsuzlukta isyan etti, basın açıklamaları ile dikkatleri çekmek istedi, hatta andımız kaldırılınca ortalığı ayağa kaldırdı. Ama duydunuz mu? Duymadınız çünkü araya duvar çekmesini bildiler, basın-yayını ve kulakları bu partiye kapatarak partiyi sizlerden uzak tuttular.

4. Her seferinde ‘Üreten Türkiye’ sloganı ile bağırdı, “üretmezsek tükeniriz, başkalarının eline muhtaç kalırız” diye her seferinde dile getirdi, açıklama yaptı, programına yazdı, kampanya yaptı. Siz duydunuz mu? Hayır mı?

5. Rus uçağı düşürülünce Rusya’ya gitti, “Aramızı bozmaya çalışanlar var, onlara uymayalım” mesajı verdi, Rusya ile ilişkiler düzeldi. İran’a gitti “Bölgedeki tehlikelerden ancak Türkiye-İran birlikteliği ile kurtuluruz” dedi, İran ile arayı buldu. Dış politikada Amerika’nın bizim aleyhimize etkinliklerini azaltmak üzere her türlü girişim ve diyaloga girdi, olanakları dahilinde
ülkesine hizmet etti. Bunları basın-yayında okudunuz mu?

6. “Çiftçi ülkenin efendisidir” dedi, “Laiklikten taviz verilemez” dedi, “herkes bizim insanımızdır” dedi, kendi üyelerinin okumasına, öğrenmesine özen gösterdi, “Kimse kimseye gül yaprağından ağır laf etmeyecek” diyerek nezaket dersi verdi.

Gelelim CHP’ye… İyi yanları:

1. Atatürkçü

2. Laik eğitimi önemsiyor.

3. Okumuş, aydın insanlarımız olsun istiyor.

4. Kendini sol görüşlü tanımlayan bir muhalefet partisi

CHP’nin kötü yanları:

1. HDP ve FETO konusunda net bir karşı koyuş gösteremiyor. Hatta oralardan destek gelirse, ‘git, seninle işim olmaz!’ diyemiyor.

2. Amerika’ya göz kırpıyor, elçileri ile otel odasında buluşuyor.

3. Ne yazık ki partideki baskın anlayış salon Atatürkçülüğü: Halka ulaşamıyor, halkı anlamak için çaba sarf etmiyor. “Ben en iyisini bilirim, onlar benim peşimden gelsin” anlayışı hakim oluyor.

4. İçindeki, tanımlı ajanları yönetim kadroları içinde tutmaya devam ediyor.

Bahsettiğim parti ise,

1. HDP’nin yönetici kadrosunun PKK ile yakın ilişkide olduğunu bildiğinden, HDP’nin kapatılması için dilekçe verdi. FETO çetesini başından beri yaptıkları haberler ile açığa çıkarmaya, devleti yönetenleri uyarmaya çalıştılar. Bu parti için HDP ve FETO kırmızı çizgi idi; parti tarihi boyunca hiçbir zaman, hiçbir şekilde onlarla yan yana düşmedi.

2. Bu parti için, ülke bütünlüğü, Atatürkçülük, laiklik birer kırmızı çizgi; en ufak bir esnemeye hoşgörü göstermiyorlar.

3. Halka uzanıyorlar, hangi partiye oy verdiğine bakmadan, ‘şuncu’ ‘buncu’ demeden herkese sevgi ve anlayış ile yaklaşıyorlar; vatan hainleri hariç.

4. Dış ülkelerden yönlendirmelere, ajanlıklara, dayatmalara karşı kararlı tutum sergiliyor, izin vermiyorlar.

5. Sol görüşlülük konusuna gelince, bahsettiğim parti işçilerin haklarını gözeterek, hemen her eylemde yanlarında oluyor, destek veriyor, işçilerin seslerini kendi basın-yayın organlarında duyuruyor. Yıllardır sol kuramlara en hakim partilerin başında geliyor.

MHP’nin iyi yanları:

1. Milliyetçi olduğunu iddia ediyor. Son gelişmelerle (tank fabrikasının satışı vs) şüphe uyandırsa da, öyle olduğunu var sayıyoruz.

2. Sağ seçmenin kendini ifade ettiği bir parti

Kötü yanları:

1. Başkanlık tartışmalarını başlatarak ülkenin demokratik sistemini bitirmesi

2. AKP’ye destek olması

3. Geçmişindeki ‘Gladyo’ gerçeği (Gladyo: Amerika’nın emri altında çalışan ve yasadışı yollar ile bulundukları ülkedeki olayların akışını değiştirmeye çalışan, bunun için suikast, şiddet eylemleri, etki ajanlığı yapan örgüt)

Bahsettiğim parti ise,

1. Varoluşundan beri Amerika’nın ve Gladyo’nun bu ülkeye verdiği zararları saptayıp engellemeye çalışmıştır. Yöneticileri bu sebeple, fikir suçu diyerek, Ergenekon diyerek çok uzun yıllar hapis yatmışlardır.

2. Tamamen milliyetçidir; tank fabrikası, şeker fabrikaları ve diğer stratejik kurumların özelleştirmelerine karşı çıkmıştır.

3. Terör ile savaşında sonuna kadar Türk Ordusunun yanında olmuş, birçoklarının kafası karışık iken, bahsettiğim parti “Vatan Savaşı var, ikilem ve şüphe yaratıp orduyu yıpratmanın zamanı değil!” demiştir.

Gelelim yeni oyuncumuz İyi Parti’ye. İyi yanları:

1. Sağ seçmen için AKP ve MHP haricinde bir seçenektir.

2. Yeni bir parti olduğu için, iyilik bekleyenleri umutlandırdı.

3. Ayrışmaya karşı, birlik telkin ediyor.

Kötü yanları:

1. Genel başkanlarının Gladyo ile ilişkileri şaibeli

2. Yeni bir parti olduğu için, yönetim ve teşkilatı birbiri ile yeni çalışmaya başlayan kişilerden oluşuyor; bazen ayrışmalar, çalkantılar yaşıyor.

Bahsettiğim Parti ise,

1. Gladyo ile ilişkili herkese karşı mesafelidir. Gladyoya bulaşan herkesin bir şekilde Amerika’nın etkisinde olduğunu düşünerek, kendine sadece temiz bir geçmişi olan kişilerden bir yönetim seçmiştir.

2. Çıkar, iş takibi, para ilişkisi, gladyo ilişkisi bu partide bulamazsınız. Rant için değil, vatan için bir araya gelmişlerden oluşur.

3. Köklü bir geçmişi vardır, bu köklü geçmişi ülkenin tam bağımsızlığı adına gladyo ile (Amerika ve ajanları ile) savaşarak geçmiştir.

HDP konusundaki düşünceleri daha önce belirttiğim için kısa geçiyorum.

Bahsettiğim parti ise, “Türk Kürt kardeştir” diyor, güneydoğu insanına önem veriyor, ülke bütünlüğünü canı pahasına savunuyor, terör örgütü elebaşını yakalayan subayı, yargılayan hakimi ve nice vatansever asker ve bürokratı bünyesinde topluyor. Kısacası, vatandaşı el üstünde tutup, teröre ve ayrılıkçılara karşı savaşıyor. Daha nasıl anlatılır bilmiyorum ki.
Ya, işte öyle bir parti var Türkiye’de. Ve sizler anlatılan kara propagandalar, yalanlar, iftiralar ile, “Yok oylar bölünür” teraneleri ile, “zaten barajı geçemiyor” önyargıları ile bu partiden uzak tutuluyorsunuz. Basın-yayın nedense bu partiye karşı sessiz, yeri geliyor adını bile anmıyorlar. Sizler de gerçekler yerine dedikodulara kulak verdiğinizden iftiraların, söylencelerin gölgesinde kalıp yanılıyorsunuz. Neden gerçekleri araştırmaz, düşünmezsiniz ki? Daha önce yazmıştım ‘Oy verirken neyi önemserseniz, o dönüp dolaşıp size gelir’. Gelin bu sefer ülkeyi önemseyin, yıkın zihninizdeki zincirleri ve oyunuzu hak edenlere verin.

Vatan Partisi oyunuza taliptir. Türkiye için, üretim ekonomisi için, terörü bitirmek için, çiftçimiz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için…