Şimdi Sırası Değil Korosu

Hemen hemen her kesimin mevcut gidişattan memnun olmayışı bir gerçek.  Ayrıca kanırta kanırta yaşanılan ekonomik ve sosyal hayat gün be gün daha çetin sürece akmakta. İşte tam da böyle bir mevsimde seçeneğim diyerek; 17 yıldır ciddi hatalarla yıpranmış bir iktidara alternatif olamayan ana akım muhalefeti masaya yatırmak gerekiyor. Zira muhalefet yanlışlarıyla yüzleşmeden doğru siyaset yaptığı algısına yenilip aynı sonuca ulaşıyor= Hüsran.

Özellikle muhalefet parti tavanlarının bariz hatalarını yapıcı eleştiren kesimi bile”şimdi sırası değil” seçime gidiyoruz, sonra diyerek geçiştiren zihniyet yüzleşmekten korkuyor. Tabana da yayılan bu koro tavandakileri cesaretlendiriyor. Karşı tarafın ekmeğine yağ süren hamleler alkışlanır hale geliyor. Halkın nabzı ıskalanıyor. Hâlbuki şimdi sırası değil yerine, ne oluyor diye tepki verilebilse çok şey değişecek.

Şimdiki iktidarın yaşattığı tüm travmalara rağmen iktidarı rakip değil düşman olarak görme hatası bugüne kadar iktidarın işine geldi. Gerçek düşman Atlantik Gücünün(ABD, İsrail, NATOcu ABkanadı ve uyduları) Irak’ta, Suriye’ de , Ege ve Akdeniz’ deki tercihleri ülke bağımsızlığını ve bütünlüğünü tehdit etmekte iken; muhalefet olarak gündemi halen yalpalamakta olan iktidarın geçmişteki hatalarına bağlayıp gerçek tehlike Atlantik Gücünü gündemine oturtamamak büyük hatadır. İşçisinden çiftçisine, esnafından tüccarına gerçek tehlikenin nerden geldiğini gören halka geçmişi ne kadar anlatırsanız anlatın mevcut tehlikeye karşın hangi tarafta olduğunuz ağır basar.

Ekonomisini ve güvenliğini önceliklerinin ilk sırasına koyan halk, yürüttüğü siyaset ile kendisini Atlantik Gücünün yanında bulan muhalefeti çözüm olarak görmüyor. Belki metal yorgunluğu yaşayan iktidar seçmeni tercih değiştirecekken mevcut muhalif siyasetten sonra otur oturduğun yerde diyor kendisine. Benim için de milat olan Ekmeleddin’den tutun da gizli kapaklı kapılar ardında yapılan Ahmet Türk, Abdullah Gül görüşmelerine oradan NATO’yu Atatürk düşmanlığına rağmen muhatap alıp yapılan toplantılara kadar uzanan hatalar zinciri seçmenin tercihini etkiliyor.

Şimdi sırası değil korosu ile bir arpa boyu yol alamayan muhalefet siyasetin önünü açmak istiyorsa daha biz gibi kokan milli çözümler etrafında kenetlenmeyi konuşmalı.

2019 yılına umutlarla girilirken dünyanın eski düzen gitmeyeceğini görmek için müneccim olmaya gerek yok. Çok kutuplu bir dünya düzenine, ulus devletimizin çıkarlarını el üstünde tutacak ve milli çözümler üretebilecek bir Türkiye yakışır. Haydi Türkiyem Yaparsın…

Herkese mutlu yıllar dilerim.