fbpx Yankee’nin Kafasına Çuvalı Layık Gören Gençlik: TGB! | Ankara Havadis

Son Dakika

Yankee’nin Kafasına Çuvalı Layık Gören Gençlik: TGB!

42 yaşındayım. Bu ülkeye zarar veren gerçek düşmanlar ile tanışalı 6-7 yıl oldu. Kendi adıma konuşayım çok geç ve bir o kadar hazin bulurum bu durumu. Bunların başında gelen Yankee zihniyeti ve savaş programlarının 2003 yılında askerlerimizin kafalarına çuval geçirmesi her vatandaş gibi beni de çok etkilemişti. Fakat tam teşhisi koyamamış saf saf gündemi izleyerek yaşananları anlamaya çalışıyordum. Yetkililerden bir karşılık veya ikna edici açıklama beklerken, toplumun bu olaya karşın tepkisiz kalmasını telkinleyen açıklamalar geldi. Müzik notaları havada uçuştu. Kasaptaki ete soğan doğramayanlarında açıklamaları kesmedi. Derken halkımızın yapısını herkes gibi az buçuk bildiğimden ilk taarruz nerden, nasıl gelir diye bekliyordum  ki  koca koca dağların fare doğurduğuna şahit olduk. Atatürk büstlerine ve Türk bayrağına saygısızlığın pik yaptığı açılım dönemlerinde de  legal eylem vermesi gerekenlerin sus pus oluşu acaba eller havaya olduk mu dedirtirken beklenen haberi yakaladım.

TGB ile tanışıyordum. Bu çılgın gençler Amerikan askerlerinin kafasına çuval geçirip Yankeelerin bir zamanlar bizim yaşadığımız duyguları yaşamasını sağlıyorlardı. Aynı zamanda 7’ den 70’ e her kesimin gönlünü kazanıyorlar işte eylem böyle yapılır dercesine bu ülkeye zarar vermek isteyenlere en güzel mesajı gönderiyorlar idi. Eylemleri ile yaptıkları tespitler çok gerçekçi ve net bir şekilde tehlikeyi işaret eden cıvıl cıvıl, kıpır kıpır bir gençlik filizlenmiş,iki mavi göze biz buradayız diye bakıyorlar. Kendimi onların yaşına geri sardığımda ülkede olup bitenlerden  bi haber geçtiğini anlıyorum o güzel yıllarımın.

Türk gençliğini sağ-sol , yukarı-aşağı demeden Atatürk ‘ün devrimlerinde birleştirmek ve cumhuriyetimizi savunmak için yola çıkan bu gençleri gönülden kutluyorum.  Özellikle lise ve üniversite gençliğine fener tutan bu kahramanların programı  ülke sorunları ve çözümleri hakkında farkındalık yaratmaktır. Atamızın Bursa Nutkundan, Gençliğe Hitabesinden aldıkları yetkiye dayanarak nice başarılara imza atmaları temennisiyle…

Not: Kapak fotosundaki kitap bu çılgın gençleri ve yaptıklarını anlatıyor. Daha neler yapmışlar neler..