fbpxAnkara Havadis

Son Dakika

Mogan kıyısına düzenleme yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası ve Gölbaşı Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen olan Mogan Gölü 1. Etap Kıyı Bandı Rehabilitasyon ve Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi projesi start aldı.

Projeyle birlikte, Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’ndan Vilayetler Evi'ne kadar olan yapılacak olan kıyı düzenlemesi kapsamında, doğal güzellik korunarak, yürüyüş, bisiklet, koşu yolları, iskeleler, oturma dinlenme birimleri, çocuk oyun alanları yapılarak yeni bir rekreasyon alanı oluşturulacak.

Mogan Gölü’nün etrafındaki alanların düzenlenmesine ilişki projenin başlangıcı için Vilayetler Evi önünde düzenlenen törende konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, projeye ilişkin detaylar verirken “Gölbaşı 3-4 yıl sonra çok daha farklı bir ilçe olacak.” dedi.

Gölbaşı’nın Ankara’nın yeşil çizgisi olarak açıklandığına dikkat çeken Şimşek “Projelerin tamamlanmasıyla birlikte Mogan Gölü’nden Millet Bahçesi’ne, Millet Bahçesi’nden Eymir Gölü’ne, Eymir Gölü’nden Kanal Ankara projesine bağlanacak.” diye konuştu.

MOGAN’A YAKIŞIR PROJE

Mogan Gölü kıyısında gerçekleştirilecek 1. Etap rekreasyon ve rehabilite projesi içerisinde 1815 metre bisiklet, yürüyüş ve koşu yolu, balıkçı ve seyir iskeleleri, bisiklet parkları, oturma bankları, 7/24 izlenebilen kamera sistemleri, oyun alanları, estetik su çeşmeleri, engelli çocuk oyun alanı ve engelliler için şarj istasyonları olacak.

Mogan Gölü 1 Etap Kıyı Bandı Rehabilitasyon ve Rekreasyon Alanı Çevre Düzenlemesi ‘nin 1. etabı Atatürk Sahil Parkı’ndan başlayıp Vilayetler Evi'ne 2,5 kilometre uzunluğuna sahip bir alanda uygulanacak.